San Remo Espresso Makineleri

'Espresso Makineleri' forumunda MasterBarista tarafından 4 Eki 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. MasterBarista

  MasterBarista Yeni Üye

  Selam arkadaşlar, geçtiğimiz hafta İtalya'daydım (sipariş verenler fark etmişlerdir, kendilerine haber vererek 2-3 gün siparişleri gecikti). Gidiş sebebim ise 3-4 fabrikayı dolaşıp, bana sunulan tekliflerden en uygununu seçmekti ve sonunda kararımı verdim, San Remo Espresso Machines'in Türkiye Distribütörlüğünü aldım.

  Bu kararı alırken 3-4 faktör benim için öne çıktı;

  1.) San Remo UK Barista Championship'lerde yıllardır sponsor ve James Hoffman, Gwylm Davis gibi Dünya Şampiyonları tarafından da seviliyor.

  2.) Makinelerinde istendiği taktirde TCS adını verdikleri Multi Boiler sistemi kullanıyorlar. Yani her bir grubun arkasında bir kazan daha mevcut ve her bir grubun PID'i var. Örneğin 3 gruplu bir makinede sol - orta - sağ grupların her birinin derecesini değiştirebiliyorsun. Veya yoğun değilken 2 grubu kapatık, sadece 1 gruba elektrik gelmesini sağlayabiliyorsun (1000 Watt'dan 2000 Watt tasarruf)

  3.) Benim de dahil olduğum 10-11 kişilik bir grup kurmuşlar, yeni tasarladıkları makine için bizleri fabrikaya çağırıyorlar, prototipler üzerinde çalıştırıyorlar ve hangi kısımların düzeltilmesini istediğimizi değerlendirip, 1-2 yıl sonra o makinelerin seri üretimine geçiyorlar.

  4.) Makinelerin içini açtığınızda (kapaklar söküldüğünde) bir teknisyenin veya makineden anlayan birinin gözü hemen elektrik kutularına, solenoid valflere ve pompalara gider. Çünkü en çok bozulan parçalar bunlardır. Genelde 1 solenoid valf 20-22 euro olsa da, çinden gelen 4-5 euro'lukları tercih edenleri çok gördüm. Makine bozuluyor, 1 çin malı daha takılıyordu daha önce gördüklerimde. Ancak San Remo'larda gördüğüm tüm bu saydığım parçalarda adamlar en üst kaliteyi kullanmaya özen göstermişler ve yanımda götürdüğüm bir teknisyen arkadaş da şaşırdı "en düşük segmentte bu fiyata parasını nasıl çıkartıyor bu parçaları taktıktan sonra" diye.

  Uzun lafın kısası, 2-3 hafta sonra ilk makineler ofisime gelmiş olacak ve show room yapacağım. Dileyen makineleri kullanabilir, kurcalayabilir ve gelecek için tavsiyelerde bulunabilir, yeni modellerde görmek istediklerini fabrikaya iletme şansım olacak.

  Ayrıca 1 gruplu San Remo Treviso LX modelinden de kendime bir tane sipariş verdim bile :D Mazzer yanında, mutfağımda şık duracak :p
   

  Ekli dosyalar:

 2. MasterBarista

  MasterBarista Yeni Üye

  Özel'den hemen 1 gruplu Treviso'yu soran olmuş :D
  Fiyatı vibration pump'lı olanlarda (kendi dahili su haznesi olanında) : 1522 Euro + KDV, ancak ben %30 indirim uygulayacağım forumdakilere veya kahvefabrikası'ndan alacak olanlara. Yani yaklaşık 1050 Euro + KDV'ye gelecek makine. Rotary Pump'lı olanlar ise 100 Euro kadar daha pahalı (direk damacanadan çeken veya filtresi olanlara şebekeye bağlanan).

  3 hafta sonra gelip makineyi ofiste kullanabilirsiniz.
   
  Son düzenleme: 4 Eki 2012
 3. espressodelisi

  espressodelisi Yeni Üye

  Süper haberler bunlar. :)

  1 gruplusu ev için uygun görünüyor. Kredi kartına taksitle falan alınabilir, güzel de bir yatırım olur ama önümüzdeki iki yıl boyunca kahve ekipmanına büyük yatırım yapamayacağım gibi görünüyor, bu nedenle ancak sizin ofise gelip orada kullanma şansım olacak. Bu demek ki sizin oraya gelmek için bir bahane daha çıktı.
   
 4. Espavala

  Espavala Isınmaya Başlayan Üye

  Hizmetlerinize şükranlarımızı sunarız:)

  Sevgili masterbarista;
  Sizin gibi bu işlerde üstad birinin getirdiği veya tavsiye ettiği makine alınmaz mı:) Sizingibi bir kahve profesörünün ülkemizde olması tüm kahveseverler için büyük bir şanstır.Bilgi paylaşımlarınız ve kattığınız değerlerden ötürü size minnettarız masterbarista. Benim Nuova Simonelliyi değitirdiğim gün alacağım ilk makine muhakkak San Remo olur,çünkü anlattığınız malzeme kalitesine göre iyi bir fiyat... İnşallah ofisinize gelip makineyi test ederiz artık :)
  İyi forumlar lezzetli kahveler herkese...
   
 5. Cy

  Cy Administrator Site Yetkilisi

  distribütörlüğünüz hayırlı olsun sayın MB :)
   
 6. puspus

  puspus Isınmaya Başlayan Üye

  Hayırlı olsun Şerif bey.
  2 gün önce kahvefabrikasında makinelere göz atıyordum. Treviso'nun şıklığına gözle görünen malzeme kalitesine hayrn kalmıştım.
  umarım bir gün bu bütçeyi ayırabilirim, hayrn oldum çünki.
  hayırlı olsn tekrardan. hayırlı satışlar dilerim.