Delonghi Esam 2600

'Espresso Makineleri' forumunda Wolky tarafından 12 Oca 2019 tarihinde açılan konu

 1. Wolky

  Wolky Isınmaya Başlayan Üye

 2. baranburunsuz

  baranburunsuz Isınmaya Başlayan Üye

  demlediğin kahve üstünde söz hakkın olsun istiyorsan full otomatik makine tavsiye etmem :)
   
 3. archimede

  archimede Isınmaya Başlayan Üye

  Hocam 3 seneyi aşkın süredir kullanıyorum. Delonghi'nin sanırım en uygun fiyatlı otomatik kahve makinesi. Beklentiyi fazla tutmayacaksanız alınabilir. Şöyle ki:

  Espresso, dışarıda içmeyi sevdiğiniz yoğunlukta olmuyor hiç bir zaman. Espressodan ziyade espressomsu bir kahve oluyor. Bu sebeple espresso ve americano pek tercih etmiyorum ben. Bu makine ile daha ziyade sütlü içecekler güzel oluyor. Süt köpürtmesi de güçlü değil ve micro köpükler homojen değil tahmin edeceğiniz üzere ancak fazla deneme yaparak kendi zevkinize yaklaşan bir köpürtme sağlayabilirsiniz. Buhar çubuğu aslında cappuccino çubuğu, üst tarafında ufak bir delik var ve buharı süte verirken hava da karıştırıyor, bu da köpüğün fazla olmasını sağlıyor. Eğer cappuccino gibi bol köpüklü üçecekleri seviyorsanız bu çubuk işinizi görecektir ancak benim gibi daha az köpüklü latte seviyorsanız ben şöyle bir çözüm buldum: Bu plastik dış buhar ucunu çıkartıp içinde ikinci kalan ince buhar ucu ile köpütrüyorum. Böylece sütün içine hava vermiyor buhar çubuğu, normal makinlerdeki gibi kendiniz ayarlıyorsunuz süte hava temasını. Bana sorarsanız bu şekilde köpürtme ile idare edecek bir doku yakalanabiliyor ama dediğim gibi fazla beklentili olmamak lazım. Ben de bütçem dahilinde aklıma yatacak gerçek bir makine bulancaya kadar kullanıyorum işte :)

  Artısı olarak da aklıma gelenler:
  -Kendi öğütücüsünün olması ve gördüğüm kadarı ile kötü bir öğütücü değil.
  -Thermoblok olduğu için hızlı. 15 saniye içinde espresso yapmaya ve espresso ardın da 10 saniye içinde süt köpürtmeye başlayabilirsiniz
  -Kahve sıcaklığı iyi

  Aklıma gelenler bunlar, detay olarak merak ettiğiniz konular varsa yardımcı olmaya çalışırım yine.
   
  ugta35, Gr00v3r ve Wolky bunu beğendi.
 4. Wolky

  Wolky Isınmaya Başlayan Üye

  çok teşekkürler ayrıntılı açıklamalar için