Delonghi 685 Hk.

'Espresso Makineleri' forumunda murat006 tarafından 10 May 2018 tarihinde açılan konu

 1. ErkanB

  ErkanB Isınmaya Başlayan Üye

 2. murat006

  murat006 Yeni Üye

  @ErkanB Erkan Bey teşekkürler. Birkaç sorum olacak tamp konusunda sıkıntı yaşıyor musunuz? Bazı ürünlerde bu tarz yorumlar var 51 mm tamp tam girmiyor gibi. Bu tarz bir problem yaşadınız mı? Birde portafiltreyi kesmeden içine oturuyor mu?
   
  Son düzenleme: 16 May 2018
 3. ErkanB

  ErkanB Isınmaya Başlayan Üye

  hocam sepet portafiltreye tam uyumlu kesmeden direk oturuyor

  tamp konusunda evet ufak bi sıkıntısı var single shot almanız mümkün değil kahve miktarı az olduğu için tamper sepet içerisinde sıkışıyor, ama double shot'ta sorun yok zaten sepette 2 fincanlık bi sepet, yani sepeti 14 gr ve üzeri kahve ile kullanmanız gerekiyor

  1 fincanlık sepet aradım ama maalesef bulamadım bende
   
  murat006 bunu beğendi.
 4. murat006

  murat006 Yeni Üye

  @ErkanB peki plastik parçayı söktünüz mü? Söktüyseniz vida deliği olayını nasıl çözdünüz aynı anda 2 ayrı shot almaya devam etmek istiyorum. Portafiltreyede yedek olmadan müdahale etmek istemiyorum. Bir önceki sayfada @balcis hocam vida deliği olayından bahsetmişti kahveye etkisi olmasada can sıkıcı geldi bana.
   
 5. ErkanB

  ErkanB Isınmaya Başlayan Üye

  hocam ben tek fincan kullandığım için müdahale etme gereği duymadım hiç, vida deliğinden de bir miktar kahve akışı oluyor

  ama kapatmak istenirse de bir şekilde kapatılabilir küçük bir delik sonuçta, yalnız plastik parçayı söktüğünüz takdirde her iki fincanda da eşit miktarda kahve alamayabilirsiniz çünkü akışı fincanlara eşit olarak dağılmasını sağlayan parça aslında o plastik parça diye düşünüyorum o yüzden beklediğiniz verimi alamayabilirsiniz bu şekilde
   
 6. murat006

  murat006 Yeni Üye

  @ErkanB aslında o plastik parça bana göre basınçlı sistem için düşünülmüş. Terazide durduğu sürece makinenin akışınında tek noktada olduğunu düşünürsek 2 tarafa eşit akması lazım. Ama tabi o parça daha eşit olmasını sağlıyordur. Birde alternatif portafiltre bulabilsek keşke.

  Tat olarak daha iyi olur demiştiniz ne gibi farklar oldu aceba?
   
 7. TahsinByavuz

  TahsinByavuz Yeni Üye

  Merhaba, makineyle ilgili bir sorum var. Buhar çubuğuyla süt köpürtürken buhar akışı yaklaşık 30 saniyede kesiliyor. Bunun sebebi nedir acaba? Tam bi heves girişiyorum kahve yapmaya bu durum canımı sıkıyor.
   
 8. murat006

  murat006 Yeni Üye

  @TahsinByavuz

  Merhaba. Tahminim buhar modunda değilken bu dediğiniz oluyordur . Buhar işaretli düğmeye basın yanıp sönme bittiğinde sürekli yanacaktır. Sürekli yandıktan hemen sonra yaparsanız yeterli süre buhar alırsınız. Eğer sürekli yanmadan sonra beklerseniz otomatik olarak kahve moduna geçecektir. Kahve işaretleri yanıp sönüyor yada sürekli yanıyorsa kazandaki suyu boşaltıyor olursunuz ve bir süre sonra Buhar kesilir. Yani buhar işaretine basın sürekli yanmasını bekleyin ve hemen köpürme işlemine başlayın. Buhar vanasınıda sonuna kadar aldığınızdan emin olun. Sorun çözülmezse video çekin bir izleyelim.
   
  Son düzenleme: 23 May 2018 23:38
 9. TahsinByavuz

  TahsinByavuz Yeni Üye

  Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Buhar modunda olduğuna eminim ama vanayı sonuna kadar açmıyordum ben. Tekrar o şekilde deneyip çözülmezse video çekerim.