Breville BCG 820 vs Rhinowares Hand Grinder

'Öğütme Makineleri' forumunda ArslanOZCAN tarafından 1 Ağu 2017 tarihinde açılan konu

 1. ArslanOZCAN

  ArslanOZCAN Yeni Üye

  Merhabalar;

  Breville BCG 820 elektrikli değirmeni ve Rhinowares el değirmenini kullanarak Aeropress'te kahve demliyorum. Dikkatimi çeken birşey oldu, Rhinowares el değirmeniyle çektiğim kahvede çok daha kalın bir köpük oluyor ve eğer psikolojik olarak kendimi şartlamıyorsam daha da güzel bir kahve çıkıyor.

  İkisi arasındaki fark temel olarak dişli malzemesi ve öğütme hızı.

  Sizde bu performans farkı seramik dişliden mi yoksa yavaş öğütmekten mi kaynaklanıyor ?

  Yorumlarınızı merak ediyorum.

  Selamlar.
   
 2. CoffeeBosnjak

  CoffeeBosnjak Aktif Üye

  Rhinowares almayı düşünüyorum ben de fakat forumda pek bahseden olmamış.. Nasıl, memnun musunuz ? Bu arada, sadece pour-over için kullanacağım ..
   
 3. ArslanOZCAN

  ArslanOZCAN Yeni Üye

  Evet gayet memnunum. Türk kahvesinden pour over a kadar her incelikte homojen bir öğütme elde edebilirsiniz. Başka el değirmeni kullanmadığım için onlarla karşılaştıramam ama metal dislili elektronik değirmenlere göre çok daha iyi sonuç alıyorum. Ben aldığımda Türkiye de 240 tl iken amazon amerika dan 120 tl ye getirtmistim. Sizde düşünüyorsanız yurtdışını değerlendirin. Selamlar.
   
  CoffeeBosnjak bunu beğendi.
 4. CoffeeBosnjak

  CoffeeBosnjak Aktif Üye

  Şu an ben de amazon.com'dan bakıyorum ve 120 lira gibi bir fiyata var, acaba çok duymadığım bu marka kalitesine göre, ve piyasa fiyatına göre iyi mi yoksa kötü mü diye merak etmek için sormuştum .. Muadilleriyle kıyaslama olarak nasıl acaba. hariodan iyi veya porlexten kötü falan gibi birşey midir :S Başka bilgisi olan yorum yapabilirse çok iyi olur .. Teşekkürler.