Yurtdışından gelirken yanında makina getirmek?

delturco

Yeni Kahvesever
Katılım
3 Nis 2015
selam arkadaşlar;
Önümüzdeki ay Almanya seyahatim var,gelirken Rancilio silvia espresso makinası getirmek istiyorum.DAHA önce uçakla gelirken makina getireniniz oldumu?? uçağın kargosunda taşınabilirmi?paket hasar görürmü bagajda??bu konuda daha önceden tecrübesi olan varmı acaba içinizde?
 

MrFahrenheit

Emir OTLUOĞLU
Katılım
18 Ocak 2015
Ben ABD'den dönerken orada 7-8 ay kullandığım Black and Decker filtre kahve makinesini getirmiştim. Gerçi ürün 110 volt olduğu için getirmez olaydım dedim, boş boş duruyor ama o zaman farkında değildim makinenin 220volt'a uygun olmadığının.

Getirirken valizin içine koydum ben kutusuyla birlikte. Bir de malum cam kavanozu var filtre kahve makinesinin. Onun da içini iyice temizledikten sonra oradan alıp hiç giymediğimiz çoraplarla doldurmuştuk. Gene koli içerisindeki tüm boşlukları kıyafetlerle doldurup öyle paketleyerek valizin içine koymuştuk. Valiz içinde de köşelerine gene kıyafet koyup sağmala almıştım. Nitekim koyduğum gibi geldi.

El bagajınız yoksa elde getirmek daha güvenilir tabi ancak burada boyut ve ağırlığa dikkat etmeniz gerekiyor. Her havayolu şirketi için kabin içi bagaj buyutu ve ağırlığı olarak maksimum sınırlar var. Dilerseniz web sitesinden kutulu halinin ağırlık ve ölçülerine bir bakıp karşılaştırın. Kutulu bir biçimde sığacak bir çantaya koyup getirirseniz aklınız daha az kalır.
 
Üst