Beko Damlatma Sorunu Olanlar Dikkat!

'Makine PROBLEMLERİ' forumunda kriptolevent tarafından 3 May 2020 tarihinde açılan konu

 1. kriptolevent

  kriptolevent Yeni Üye

  Forumda bulamayınca youtubedan tesadüf eseri bu videoya denk geldim.
  Bizzat denedim.

  Ne damlatma sorunu kaldı nede buhar kaçırma.
  Eli biraz tornavida tutan herkes yapabilir. Fakat grup başlığının ortasındaki küçük civata hakikaten çok sıkışık açarken zorlanabilirsiniz dikkat edin.

  Kabloları sökmeden önce bir kaç detaylı resim çekin karıştırmamak için.
  Ben temizlik için kaya tuzu ilave ettim suya ve o şekilde beklettim kaynatma tankını içi hakikaten çok kirliymiş. Ben ikinci el almıştım aşırı derecede damlatma ve buhar çıkma sorunu vardı grup başlığından.
  Şu anda yeni gibi.   
  Yirgacheffe ve beyza bunu beğendi.
 2. albati

  albati Isınmaya Başlayan Üye

  Forumda beko damlatma sorunu diye bir başlık vardı.
  Bu boiler temizleme işini ben 2 kez yaptım, evet bir süre eskisi gibi oluyor ama 3-5 ay sonra yine kireçlenmeden dolayı damlatıyor.
   
 3. Karslfa

  Karslfa Isınmaya Başlayan Üye

  Merhaba,

  Siz videoda gösterilenleri yaptınız mı ? Bana çok karışık geldi üstesinden de geleceğimi sanmıyorum. Sadece kaya tuzu ile temizliği yapsak işimizi görür mü ?

   
 4. albati

  albati Isınmaya Başlayan Üye

  Ben makine içi her temizlikte bu şekilde temizliyorum. Bir süre sonra makineyi ezberliyosunuz zaten.
  Öncelikle elinizde iyi bir alyen takımı olsun. Makine kireçlendiğinden dolayı özellikle grup kafası bazen zorluyor o zaman ucuz aletler yamuluyor tabi.
  İkincisi de her sökümden önce detaylı olarak foto çekin ki takarken elinizde görsel şema olsun.
  Bir de parçalara nazik davranmak lazım. Özellikle grup valfine. Bu parça çok kolay kırılıyor ve artık servislerde bulunmuyor.

  Sorunuza gelirsek, sadece makine devirdaimi ile yapılan temizlik belli bölgeleri nüfuz ettiğinden yeterli gelmiyor. En azından grup başlığındaki filtreyi ve duş başlığını arada söküp kahveden temizlemek lazım.
   
  Yirgacheffe bunu beğendi.
 5. Karslfa

  Karslfa Isınmaya Başlayan Üye

  Dün temizlik için filtreyi ve resimde göreceğiniz grup valfini söktüm. Bu 2. söküşüm hiç problem olmamıştı. Tekrar monte ettikten sonra temiz su da çektim. Bugün kahve yapmak istediğimde su gelmedi. Buhar kısmı çalışıyor. Tekrar sökeyim dedim. Grup valfini çıkardığımda sıkışan su dışarı çıktı. Acaba monte ederken yanlış bir şey mi yaptım ? Çok sıkmamam mı gerekiyordu ? Yardımcı olabilir misiniz ?
   

  Ekli dosyalar:

 6. dederuhibey

  dederuhibey Isınmaya Başlayan Üye

  Yayın ucundaki topu iyice temizleyip yayı elinizle biraz açarsanız damlama yine bir süreliğine geçecektir. Yay gücünü kaybediyor artık. Değişmesi lazım ama nerden bulucaz, özellikle bendeki yumuşak topun değişmesi lazım. Tümünü sökmeye gerek yok bence.
   
 7. dederuhibey

  dederuhibey Isınmaya Başlayan Üye

  Bende de olmuştu, kahve parçaları tıkadığı için olmuştu, boş su devir daim yaptırın tüm kahveler çıksın ya da kireç parçaları, garanti olsun diye de yayı elinizle biraz bastırın, taktıktan sonra ısınmasına müsade etmeden deneme yapın.
   
 8. Karslfa

  Karslfa Isınmaya Başlayan Üye

  Tesekkur ederim. Tekrar söküp takınca problem çözüldü. Anlaşılan valf çok hassas.
   
 9. Yakisano

  Yakisano Yeni Üye

  Merhabalar,

  Biraz önce makinemin grup başlığını söküp domol karışımlı suda beklettim. Biraz fazla beklettim sanırım. Temizleyip taktığımda akışı hızlı geldi bana ve bazı deliklerden akmıyor hep aynı yerden akıyor.
  Video çektim yüklüyorum bilenler bakıp geri dönüş yaparsa çok sevinirim. Teşekkürler
   
 10. dederuhibey

  dederuhibey Isınmaya Başlayan Üye

  Vidayı çok sıkmış olabilirsiniz
   
  Karslfa bunu beğendi.
 11. Yakisano

  Yakisano Yeni Üye

  Bu görünen yıldız vidayı mı yoksa içindeki alyan vidayı mı ?
   
 12. dederuhibey

  dederuhibey Isınmaya Başlayan Üye

  Yıldızı. Altındaki iki delikle bu shower screen arasında boşluk olmalı. Fışkırıyor çünkü ilk başta, kesin chanelling yapar yapacağı yoksa da
   
  Karslfa bunu beğendi.
 13. dederuhibey

  dederuhibey Isınmaya Başlayan Üye

  Normalde şöyle bir akış olması lazım


  Bir ölçüsü de vardı onun ama unuttum, boşken 10 saniyede 30ml miydi hatırlamıyorum onu. Bir de shower screen in tüm delikleri açık değil mi? Işığa tutuo bi kontrol edin.

  Akış da buna yakın olmalı ama benimki geç başlıyor, OPV takılı bende, bir de 22 gram kahve kullanıyorum ben. 6. Saniyede başlamıyor

  Çıkan puck ise böyle, delinmemiş olmalı, sizdeki sulu çıkabilir, üstündeki suyu dökün ya da benim yaptığım gibi shotun son saniyesi buhar musluğunu açın 3 yollu selenoid valve gibi ama tam değil. Çok kahve kullandığım için de puck kuru. Basket farklı bendeki. Makinenin ayarını oturtmanızda faydası olur umarım. IMG_20201213_210832.jpg
   
 14. dederuhibey

  dederuhibey Isınmaya Başlayan Üye

  Grup başlığı fırçası alma vaktim gelmiş yalnız.
   
 15. erkannhl

  erkannhl Isınmaya Başlayan Üye

  [​IMG]
  Geçen gün grup contasini değiştirirken duş başlığı çok kararmıştı makinayı ters cevirip sirke ve karbonat döküp diş fırçası ile ovmustum hazır açmişiken grup valfininde yayını biraz açmak istedim ve bingo valfin kenarlarında sıkışıklığı neden olan kireç çözüldüğü için olacak ki valf cok kolay bisekilde açıldı (kırılmadan) basınç yiye yiye yay daralıyor yay'ı biraz uzatıp takınca bir müddet damlatma sorunu ortadan kalkiyor
  [​IMG]
   
 16. Yakisano

  Yakisano Yeni Üye

  Şuan sizin videodaki gibi akıyor kendiliğinden düzeldi
   
 17. Yakisano

  Yakisano Yeni Üye

  Ordaki vidayı ben çıkaramadım işte bu söktüğümde yamuldu yinede dönmedi bende vazgeçtim