CherryBean Coffees (Moda-Galata)

UgurUgurlu

Yeni Kahvesever
Katılım
22 Eki 2014
Daha önce bir kere kahve içmiş olduğum ve memnun kalmadığım bu cafeden bu sefer kahve çekirdeği aldım. Çekirdek ve Rafine kapalı olduğu için buradan almak zorunda kaldım gerçi. Daha kahveyi gördüğünüzde yok bu olmamış dedirtiyor aslında, Starbucks makinelerinde yağ içinde koyu kavrulmuş kahveler olur ya, aynısı. Kendileri kavuruyorlarmış ve aldığınız kahvenin o hafta içinde kavrulmuş olduğu söylendi. Kalabalık olduğu ve bisikletim dışarıda kilitsiz durduğu için neden böyle kavurduklarını soramadım ama evde ilaç için bir gram kahve de kalmamış olduğu için aldım. Kahveyi alıp eve geldiğimde poşet yağlanmıştı bile :D Şimdi de ilk denememi yaptım ve sonuç beklediğim gibi. Yanık tatlı, keyifsiz bir kahve. Tek olumlu yanı fiyatı sanırım, 100 gramını 7 liraya satıyorlar. Tchibo'dan Starbucks'tan iyi midir? Evet ama işte anca o kadar. Zor durumda kalmadıkça pek önermem.
 

UgurUgurlu

Yeni Kahvesever
Katılım
22 Eki 2014
Bu arada, geçen günlerde kendilerine bu yanık kahve hakkında bir mail attım ve dönüş yaptılar, onu da yazayım. Kavurma işlemini gözle takip ettiklerinden yanılmış olabileceklerini, koyu kavrulmuş kahvenin onların da tercihi olmadığını yazmışlar, aynı maili kavurma işlemini yapan diğer arkadaşlarına da gönderip tekrar beklediklerini yazmışlar. Bir gün önlerinden geçerken bir bakacağım.
 

Yirgacheffe

Necdet Âgâh
Katılım
8 Kas 2014
Konum
İstanbul
Başlangıçta butikli açısından iyidiler. Fakat kaç defa ziyaret ettiysem Galatadaki yeri kavurma konusunda iyi sonuçlar görmedim. O yüzden epeydir gitmiyordum.
 

borayz

Yeni Kahvesever
Katılım
4 Ocak 2016
Cevap: CherryBean Coffees (Moda-Galata)

Bu konuyu görmemişim, alışveriş etmiş oldum.
Bugün kahvelerim geldi (Frendly filtre harmanı ve Deep espresso harmanı), sağolsunlar sabah poğaça alırken kullanılan kağıt poşetlere koyup göndermişler kahveleri, kağıt poşet yağlanmıştı bile...
Bir kaç gün geçsin, tadlarına bakacağım ama bu şekilde gönderim hiç hoş olmadı.
100gr.lık gönderimleri olması güzel ama en azından ücretli valfli poşet seçeneği koyabilirlerdi.
 
Üst