1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Yeni Aldığım Delonghi Ec685 Kullanımı Hakkında...?

'Espresso Makineleri' forumunda Saadet33 tarafından 8 Eki 2019 tarihinde açılan konu

 1. Saadet33

  Saadet33 Yeni Üye

  Merhaba arkadaşlar, delonghi ec685 marka kahve makinası aldım. İki fincan kahve çıkaramıyorum. İlk fincanda sıkıntı yok fakat ikinci fincanı yerleştirip düğmeye bastığımda kahve daha açık renkte geliyor tadı da ilk fincandaki gibi olmuyor. Nerede yanlış yapıyorum acaba?
   
 2. mburakurnaz

  mburakurnaz Isınmaya Başlayan Üye

  güle güle kullanın. anladığım kadarıyla ikinci fincanı, kaşığın içine yeni kahve koymadan, ilk fincanı doldurduktan sonra devamında dolduruyorsunuz. öyle yaparsanız normaldir. iki fincan kahve istiyorsanız, ya ikisini de aynı anda kaşığın altına koymalısınız ya da kaşığa yeni kahve koymalısınız.
   
 3. Saadet33

  Saadet33 Yeni Üye

  Teşekkür ederim @mburakurnaz
  Peki kahveyi koyduğum filtrenin birinde tek ölçek kaşık, birinde neden iki ölçek kaşık fotoğrafı var? Kullanım kılavuzundan iki fincan kahve çıkarabilmeniz için o iki ölçek kaşık fotoğrafı bulunan filtreyi kullanın yazıyordu. Makinanın tuşlarında bir fincan ve iki fincan seçeneği var, o halde bunlar ne işe yarıyor? Kusura bakmayın acemiyim.
   
 4. mburakurnaz

  mburakurnaz Isınmaya Başlayan Üye

  2 fincan istiyorsanız: 2 kaşıklık sepete kaç gram koymanız yazmışsa o kadar kahve koyup iki fincanı aynı anda doldurun. fincan sayısı tuşlarını da işte istediğiniz fincan sayısına göre basın.
   
  Saadet33 bunu beğendi.
 5. Panthalassa

  Panthalassa Yeni Üye

  Bir fincanlık kaşığı kullanıyorsanız bir fincanlık tuşuna; iki fincanlık kaşığı kullanıyorsanız iki fincanlık tuşa basın. Hayırlı olsun.