1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kronotrop - Kolombiya Inga Aponte Honey

'Kahve Çekirdekleri' forumunda jeoutku tarafından 26 Eyl 2019 tarihinde açılan konu

 1. jeoutku

  jeoutku Isınmaya Başlayan Üye

 2. ziyaretci1

  ziyaretci1 Paylaşımcı Üye

 3. jeoutku

  jeoutku Isınmaya Başlayan Üye

  Kavurma profili olarak "filtre" kalmamış. Uzun süredir farklı kavuruculardan Etiyopya kahveleri denedim.Artık farklı ülkelerin çekirdeklerini denemek istiyorum.Geçenlerde Boxx Coffee ye mail attım onlar da linkteki kahveyi önerdiler.
  https://www.boxxcoffee.com/kahveler?product_id=89
   
 4. cerenaksu

  cerenaksu Paylaşımcı Üye

  Kış aylarıydı sanırım bu kahveyi tüketmiştim. Aklımda kalan en net şey, ağızda kalan tat anlamında karamelimsi bir aromanın baskın oluşuydu, benim oldukça hoşuma gitmişti V60 ve Aeropress ile. Bu arada Boxx'tan alıp da pişman olduğum kahve olmadı bu zamana kadar, naçizane onu da söylemek istedim.
   
  jeoutku bunu beğendi.
 5. sacalli

  sacalli Isınmaya Başlayan Üye

  Az önce demledim v60 ile. Biraz gövdeli geldi bana. Pek aromatik değil, tekdüze bir lezzet hissettim. Hafif bitter. Kötü değil ama sıradışı da değil. Tekrar denemem. Etiyopya kahvelerindeki floral aromalara alıştığım için olsa gerek çok keyif almadım.
   
 6. ekok

  ekok Isınmaya Başlayan Üye

  kahveyi yeni tükettim basınçlı sepet ec685 cihazda. içim keyifli belirgin aroma hissetmedik. f/p ürün değil 150 tl civarı olsa f/p olurdu
   
  sacalli bunu beğendi.
 7. guru

  guru Yeni Üye

  Kronotrop'tan daha önce deneme paketi şeklinde bütün kahvelerini denemiştim. İçlerinde en sevdiğim bu kahve olmuştu. Eğer Kronotrop'tan bir daha kahve içecek olsam bunu içerim.
   
 8. ufukarican

  ufukarican Isınmaya Başlayan Üye

  3-4 defa içtiğim fakat her içtiğimde(farklı baristalar ve kendimde V60 ta yaptım) ve sonrasında nedense midemi bulandıran kahve. bir mormora yada guji değil yada ne bileyim frinsa collectiva.
   
 9. cemix

  cemix Paylaşımcı Üye

  Bir kaç yıl önce cihangir kronotroptan Türk kahvesi kavrumunu almıştım 3günlük falandı. Eve gidip yaptım felaket ekşi kötü bir Türk kahvesi olmuştu döktüm içemedim. 2 gün sonra tekrar denedim ekşiliği azalmış ama yine kötüydü. Kavrumundan sonra 10.gün falandı efsane güzel meyvemsi bir Türk kahvesi olmuştu paket bitene kadar zevkle içtim. Böylece gaz salınımını yaşayarak öğrenmiştim.
   
 10. Emprezario

  Emprezario Yeni Üye

  Kronotrop'tan 4 lü deneme seti almıştım . Ethiopia Mormora Natural , Kenya Kii AA , Kostarika Las Lajas Natural ve Kolombia Inga Aponte . Hepsini aynı anda denedim . Mormora ve Kii çok canlı iken Kostarika ve Kolombia ölü gibiydiler. Hele mormora blooming esnasında etrafa gül ve ananas kokuları yaydı ki gerçekten mest oldum . Abartıyorsam namerdim :D filtre kağıdını çöpe attığımda çöp anas mango kokuyordu resmen .
  Bence bir kahvenin yerini belirleyebilmek için farklı türde kahvelerle aynı anda içilmesi gerekiyor. Kıyas yaparak kahvenin özelliği hakkında daha kesin karar verebiliyorsunuz .
  Kolombia Igna Aponte benim için hayal kırıklığıydı içlerindeki en yavan tada o sahipti.
  Diyeceklerim bu kadardır. :D:D:D