1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Peak Water - Kahve Için Su Filtresi

'Kahve Yapım Teknikleri' forumunda ziyaretci3 tarafından 18 Eyl 2019 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. ziyaretci3

  ziyaretci3 Paylaşımcı Üye

  Merhabalar, son 3-4 haftadır demlemelerimi saf su + mineraller ile yapıyorum. Birkaç güzel tarif var, gerçekten zaman ayırmaya değer bir konu.

  Özellikle bu işin kimyasını araştırırken, artık piyasada bulunmayan 'Water For Coffee' kitabının yazarı Maxwell Colonna-Dashwood ile karşılaştım. Belirli kahvelerin tatlarını öne çıkarmak için kullandığı tarifleri sır gibi saklamak yerine açıkça blogunda paylaşmış.

  Brita sürahisine benzeyen bir sistem, ama filtreleme oranını size bırakıyor. Üzerindeki düğmeyi, koyacağınız suyun sertliğine göre ayarlıyorsunuz.

  Kickstarter projesi olarak başlayan, şimdi de ön sipariş için kurdukları sitede daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Kasım'da ilk paketlerin gönderileceğini yazmışlar.

  E-mail yazdım, Türkiye'ye de gönderebileceklerini söylediler.

  https://peak-water.com/
   
  cerenaksu bunu beğendi.
 2. kahveyeniden

  kahveyeniden Isınmaya Başlayan Üye

  Temin ederseniz deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.
   
  ziyaretci3 bunu beğendi.
 3. ziyaretci3

  ziyaretci3 Paylaşımcı Üye

  Filtrenin temini sıkıntı olacağı için seri üretime geçmeden sipariş vermek istemedim hocam henüz
   
  kahveyeniden bunu beğendi.
 4. kahveyeniden

  kahveyeniden Isınmaya Başlayan Üye

  Mantıklı bir karar olmuş. Gerek genel arıtım sistemleri (ters osmos) gerek sürahi tipi filtreleme konusu belirsizlik içeren konular. Kimi doktor önermiyor (kahve dışında genel sağlık açısından) kimisi öneriyor. Damacanalar zaten kötü diyen var diğer taraftan cam damacanalar çatlamasın diye düşük ısılı suda yıkandığı için yeterince temiz değil diyen var. Bu su konusu çok su götürür anlaşılan :):)
   
  frturk ve ziyaretci3 bunu beğendi.