Ofis için öğütücülü filtre kahve makinesi

'Filtre Kahve Makineleri' forumunda zekimert tarafından 4 Ara 2014 tarihinde açılan konu

 1. zekimert

  zekimert Isınmaya Başlayan Üye

  Selamlar,

  Ofisimde standart bir filtre kahve makinesi var ama kimse kullanmıyor. Sebebi, kimsenin kahve parasına ortak olmamasıymış. Ben de tek tabanca takılayım dedim: Hario V60 çakması kahve zımbırtımda filtre kahve yapmak için evden getirdiğim Mini Mill ileçenlerde çektiğim Los Santos'u bu makinede yapınca etrafı saran koku sayesinde bütün ofis mest oldu. Artık onlar da taze çekilmiş kahvenin farkını anladı ve ortaklaşa öğütücülü bir filtre kahve makinesi almaya karar verdiler. Benim dediğim makine alınacak.

  Ofis kullanımı için tavsiye edilebilecek "öğütücülü" filtre kahve makinesi modelleri nelerdir?

  (Kahve parasının bana girmemesi için önerileriniz varsa onları da alabilirim bu arada)
   
 2. Firochromis

  Firochromis Fırat ÇINGI

  Ben de aynı kullanım için Breville 860XL düşünüyorum. Yurt dışı forumlarında Breville hayli beğeniliyor. Araştırmak isterseniz İngiltere piyasaında markanın adı: Sage. :)
   
 3. muraty

  muraty Yeni Üye

  İlle de filtre dersen Philips in şöyle bir makinesi var : Satın al: Philips Grind & Brew Kahve makinesi HD7751/00 Kahve makinesi
  Ya da yine Breville BDC600 olabilir: Breville Filtre Kahve Makinesi BDC600 | Enplus ? Yaşamı "Değer"lendirin

  Filtre almak istersen temelde hepsi aynı sistem olduğu için uygun fiyatlı olana yönelmekte sakınca yok. Benim tavsiyem değirmenli makine almaman yönünde, makinenin sıcaklığıyla ısınan çekirdekler yanık tada sebep olabilir veya su buharı çekirdek haznesinde çamurumsu tabaka oluşturabilir. Breville değirmen alıp uygun fiyatlı filtre makinesi alabilirsin. Hem bu yolla filtre harici french press ya da daha sonraları için düşünürsen espresso makinesine geçme opsiyonun olur.
   
 4. Firochromis

  Firochromis Fırat ÇINGI

  Filtre kahve makinesi sorduğunuzu şimdi farkettim; benim önerdiğim espresso makinesi. :)
   
 5. zekimert

  zekimert Isınmaya Başlayan Üye

  Meğer şirkette Philips Grind & Brew zaten varmış, depodan çıkarttırdım ama öğütücüsü konik dişli mi yoksa bıçaklı mı anlayamadım. Kahveyi hiç homojen öğütmüyor, irili ufaklı bisürü kahve tanesi suyla birleşince geriye çamur gibi bişey kalıyor filtrede. Taze kahve öğütülürken etraf güzel kokuyor tabi, bayat çekilrdeklere göre bir fark var ama içenler tatta pek bir fark görmedi sanırım.
   
 6. mete

  mete Yeni Üye

  Web sitesine göre konik gözüküyor. Satın al: Philips Grind & Brew Kahve makinesi HD7751/00
   
 7. zekimert

  zekimert Isınmaya Başlayan Üye

  Konik diye şuna diyorlarsa öğütmedeki sorunlara şaşırmamak lazım
   

  Ekli dosyalar:

 8. malemsteen

  malemsteen Yeni Üye

  Konunun akıbeti noldu acaba? Aynı duruma doğru bir kayma yaşıyorum. Ev tamamda ofis hakkaten zorluyor insanı. Yukarıdaki makinelere ek birde Fakir'in Grind&Brew serisi var. Ben tam karar veremedim. Entegre olması pratiklik getiriyor ama....