1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Aliekspress Metal Filtreli V60 Tanıtım Videosu

'Diğer Ekipmanlar' forumunda Cakirilekahve tarafından 5 Oca 2019 tarihinde açılan konu

 1. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye

  Uzun zamandır forumda tavsiye ettiğim. Benim tavsiyemle forumdan başka kullanıcıların da almış olup memnun kaldıkları bir ekipmanın tanıtım videosunu yayınladım.

  Merak edenler buradan izleyebilirler ☺️

   
 2. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye

  HaLiL27 ve Gkbrk bunu beğendi.
 3. DessoEldest

  DessoEldest Paylaşımcı Üye

  Ürünü ben de seviyorum uzun zamandır kullandığım bir ekipman. Kahvenin yağını tutmadığı için daha gövdeli bir tat sağlıyor. Çabuk tıkanması sıkıntı yaratıyor. Sık sık temizlik gerektiriyor. Sıcak su ve sıvı bulaşık deterjanı ile temizliğini sağlıyorum. Bol su ile duruluyorum. Herhangi bir aşınmaya, deformasyona uğramadı. Tavsiye ederim denenmesi gereken bir ekipman.
   
 4. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  Aynısından bende de var.Güzel ekipman.Gövdeli kahveler için birebir.Öyle partikül çok fazla bırakmıyor.Deterjan ile bir sıkıntı olmuyorsa temizlerim ben de.
   
 5. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye


  Ben günlük kullanımda sadece su kullanıyorum. Haftada 2 haftada bir bulaşık makinesinde temizliyorum hiçbir korozyon oluşmadı. Videodaki en az 5 aylık.
   
 6. Kemtuz

  Kemtuz Isınmaya Başlayan Üye

  YouTube videolarınızi izledim. Sadece Sözen değirmen mı kullanıyorsunuz?
   
 7. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye

  Evet. İki adet Sözen değirmen sahibiyim. İkisi de modifiyeli. Birisi en ince öğütme ayarı mokapota yakın çekerken diğeri mokapot Espresso ve pudra kıvamı ayarında öğütüm yapmaya odaklı. Çok memnunum ☺️
   
  Kemtuz bunu beğendi.
 8. Kemtuz

  Kemtuz Isınmaya Başlayan Üye

  Değirmen işini oldukça uyguna halletmişsiniz. Bana ilham verdi ☺
   
  Cakirilekahve bunu beğendi.
 9. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye

  Ne mutlu bana :)
   
 10. Horizon

  Horizon Isınmaya Başlayan Üye

  Bu filtrenin temizliginde Puly caff cinsi deterjan kullanilabilirmi acaba? Puly Caff kullanildigi yuzeyde metal kaplama varsa kaplamayi bozuyor. Metali çok inceysede zarar verebilir.
   
 11. pasifatak

  pasifatak Isınmaya Başlayan Üye

  @Cakirilekahve nin tavsiyesi ile ürünü alanlardan biri de benim. Bugün yine kendisinin önerdiği şekilde seramik V60 ın içine bu filtreyi koyup Etiyopya Yirgacheffe çekirdekle bir deneme yaptım. Uzun zamandır elde etmek istediğim gövdeli ama yine de nispeten temiz bir bardak kahveyi bu yöntemle demlemeyi başardım. Hafif bir bulanıklık olmasına rağmen bardak dibinde çamurlaşma, kalıntı gibi bir durum söz konusu olmadı. Üstelik geldiği günden beri hep kağıt filtre ile V60 ve chemex te demlediğim kahvenin tadım notalarında olan limon ve tropik meyve tatlarını ilk kez bu kadar belirgin bir şekilde alabildim. İlk kullanımdan itibaren favori demleme ekipmanlarımdan biri oldu bile. Düşünenlere tavsiye ederim.
   
  Cakirilekahve bunu beğendi.
 12. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye


  Puly Chaff hiç denemedim bilmiyorum. Bulaşık Makinesi deterjanı zarar vermedi şimdiye kadar. Çok ince işlenmiş bir filtre olduğu için zarar verebilir. Kullanmamakta fayda var
   
 13. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye


  Söylemeyi unuttum bu ekipmanda kahveyi eleyip de demlediğimizde elenmiş kahveden kağıt filtreyle demlenmiş kahveye kıyasla tadım notalarında çok daha belirgin çıkıyor.
   
  pasifatak bunu beğendi.
 14. pasifatak

  pasifatak Isınmaya Başlayan Üye

  Aynen öyle. Kendi kullandığım ekipmanlar açısından söyleyecek olursam; Hario Skerton Pro 9. klikte öğüttüğüm city kavrulmuş Etiyopya kahveyi sadece tozları almak adına Kruve 600 mikron elekle eliyorum. Sonuç benim açımdan neredeyse mükemmel diyebilirim. :) 24 gram çekirdek 4 gram toz bırakıyor (o da Nanopress'te demlenmek için ayrıca saklanıyor. :)). 20 grama 320 gram su ile Tetsu Kasuya yöntemi ile 3:30 dk da demliyorum.
   
  Son düzenleme: 12 Oca 2019
  Cakirilekahve bunu beğendi.
 15. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye

  Kaç Derece su ile demliyorsunuz? :)
   
 16. moretimeforcoffee

  moretimeforcoffee Paylaşımcı Üye

  Kahvenizde toz olmuyor mu?
   
 17. Sedat

  Sedat Yeni Üye

  Sipariş verdim,öneri için teşekkür ederim:))
   
 18. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye

  Hayir olmuyor. ikea dripper ı gibi değil. Filtresi mesh filtre tarzı.
   
 19. pasifatak

  pasifatak Isınmaya Başlayan Üye

  93 derece su ile hocam.

  Metal filtre ile demlemeden dolayı ister istemez demlenen kahvede hafif bir bulanıklık söz konusu oluyor tabi. Ama 600 mikronluk elekle tozdan daha iri sayılabilecek kahve partiküllerini bile elediğim için kahvede bulanıklığa neden olan partiküller bardak altında çamurlaşmaya neden olmuyor. Hatta kalıntı bile bırakmıyor. Birkaç denemeden sonra yukarıda belirttiğim ayarlarla bahsettiğim sonucu aldım ve şu an için gayet verimli bir sonuç benim açımdan. Aslında 600 elekle elememin ana sebebi de filtrede tıkanma, yağlanma sorununu en aza indirmek istemem. 400 mikronla elemek de yeterli olabilir. Ama kahve de biraz daha bulanık oluyor 400 ile eleyince.
   
 20. jackosman

  jackosman Aktif Üye

  Paşabahçesini kullanıyorum. Tıkanma olayı sinirimi bozmuyor değil; hario'ya terfi edebilirim. Ama buradaki yorumlardan sonra o da lezzet bakımından tatmin etmeyecek sanırım.