Cafem'o-Apple gibi kahveci

'Kahve Haberleri' forumunda Lautreamont tarafından 8 May 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. Lautreamont

  Lautreamont Paylaşımcı Üye

 2. kahveUNO

  kahveUNO Yeni Üye

  Video süresi 5:54. Seyrettim, ama ömrümden çok daha fazla zaman götürdü :mad: Bu kadar çok konuşup, bu kadar az şey söyleyebilen bir video olur mu? Laf kalabalığının içinde söylediği tek işe yarar cümle "Kahve içerken ne içtiğinizi bilin" gibi bir şey. Taze kahve veya kahvenin taze olması gerekliliği ile ilgili tek bir cümle yok.
  Yatmadan önce seyredip sinir oldum. Bence sinir olmamak için en iyisi seyretmeyin. "Trajikomik bir video" değerlendirmeniz çok iyiniyetli bir değerlendirme olmuş.
   
 3. mscenani

  mscenani Yeni Üye

  Adamın hakkını yemeyelim dersini iyi çalışmış benim aklımda kalan tek şey bıdı bıdı latteler oldu :)

  Eskiden bilgi gücü gücte prestiji getirirmiş.Şimdi para gücü gücte prestiji getiriyor.

  En enteresan tarafı bukadar iddalı olabilmeyi nasıl beceriyorlar?
   
 4. Cy

  Cy Administrator Site Yetkilisi

  aslında adamın verdiği mesaj doğru. ne içtiğinizi bilin, sorgulayın diyor. çok ayrıntıya girmemiş. zaten girerse milletin kafası karışırdı. etrafımdan biliyorum ki taze kavrulmuş kahvesiydi, kahve çekirdeğinin kalitelisiydi, sözeniydi, makinenin hiç değilse bekosuydu derken karşıdaki insanın şimdiye kadar inandığı herşey yıkılmış oluyor ve fazla bilgi yüklemesinden error veriyor :D
   
 5. MasterBarista

  MasterBarista Yeni Üye

  Ben videoyu şimdi izledim ve bence Sayın Adnan Aksoy cafem'o'dan hızlıca kurtulup, Türkiye Apple'in başına Genel Müdür olmak istiyor gibime geldi. Ayrıca hiçbir röportaj'da hiçbir şirket sahibi veya Genel Müdür farklı sektörde veya aynı sektörde markaları sıralayıp "bak batıyorlar... .neden neden?" veya "starbucks örneğin ellerinde ne varsa onu koyar" demez.

  Bence çok amatörce ve aceleye getirilmiş bir röportaj yapmış, hiç dersini çalışmadan (toplam 6 dakikanın sadece toplasanız 40 saniyesinde kendi ürününü tanıtıyor).

  Tekrarlıyorum, sağlam bir Apple propagandası kokusu alıyorum... transfer olmak ister bence :D
   
 6. Cy

  Cy Administrator Site Yetkilisi

  bu arada sitelerini gördüm şimdi.

  kapsül makine satıyorlar. lakin tchibo süt köpürten makineleri 199 liradan verirken bunlar süt köpürtmesi bile olmayan makineleri nasıl 400-500 liraya satacaklar anlamadım.

  Cafem'o