Buhar Başlıkları

mscenani

Yeni Kahvesever
Katılım
8 May 2012
Buhar başlıkları pro veya yarı pro makinalarda aynı standart olabilirmi bilemiyorum.Eger buhar çubuklarının çap ve dişlilerde bir standart varsa aşagıda verdigim linkteki buhar başlıklar 4 lu takım süt köpürtmelerde çok işe yarayacaktır.
Küçük detaylar bazen mükemmel sonuçlar verirmiş.:D
Forumda bir arkadaş bunları tornacıya yaptırmıştı fakat sonucunu ögrenemedik ? Yanılmıyorsam Simonelli oscar makinası vardı.

Set of 4 Steam Tips for Rocket Machines
 

kahveUNO

Yeni Kahvesever
Katılım
24 Nis 2012
[MENTION=31]nodrac[/MENTION] NS Oscar için bu buhar başlıklarından yaptırmıştı. 4 delikli olanı deneyip, çok da başarılı sonuç elde edememiştim. Bana göre 4 delik Oscar için çok fazla geliyor. Bu kadar fazla ve hızlı buhar varken, latteart için kontrollü bir işlem yapamıyorum.

O zamandan beri, 4 delikten ikisini kürdan ile tıkayıp kullanıyorum. 2 delikli Oscar buhar çubuğunu süte uygun açı ile daldırarak istediğim girdapları kolayca elde ediyorum. Hangi açı derseniz; çubuğun yanlara buhar çıkartan delikleri kürdanla tıkalı, öndeki ve arkadaki delikler açık. Öndeki delikten çıkan buharı süt yüzeyine dar açı yapacak şekilde yüzeyde tutunca, arkadaki delikten çıkan buhar sütün içinde dibe doğru girdap yapıyor. Böylece ön taraftaki delik ile köpürtme/kabartma miktarını kolayca ayarlıyorum.

Oscar'ı 2 delik ile kullanmaya alımışken, şimdi Motta geldi işler başa döndü :confused: Motta'nın daha derin olması yüzünden uygun açıyı her zaman tutturamıyorum.
 

mscenani

Yeni Kahvesever
Katılım
8 May 2012
[MENTION=14]kahveUNO[/MENTION] NS Oscarların buhar çubuklarıda çok kısa aslında buda işi zorlaştırıyor tabiki bendeki pitcher standart 350ml küçük olanı ancak çubugun ucunu dibe kadar batırabiliyorum.Yukarıdaki linkte buhar başlıklarının hangi makinalarda kullanılabileceginden bahsedilmemiş bu da demek oluyorki acaba tüm buhar başlıklarında kullanılabilirmi sizce ? MB konuya bir açıklık getirir belki Saygılar
 
Üst