İlk Brazil Isidro Pereira Estate ile ilgili izlenimlerim

'Yöresel Kahveler' forumunda olcun tarafından 23 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. olcun

  olcun Yeni Üye

  Kahveyi satın aldım. Kahveyi satın alırken http://kahveler.net/kahve-haberleri/158-09-agustos-3lu-kampanya.html#post927 linkinde KahveUNO tarafından yapılan yorum etkili oldu. Kıvam olarak yoğun (Gövde: yüksek) olması eşim tarafından çok sevilen latte için uygun özellikler taşıması kararımda etkili oldu. Bende sert expresso seven bir kişi olduğu için teoride uygun göründün gözüme. Deneyimledikten sonra izlenimlerimi burada paylaşmayı planlıyorum.

  Saygılarımla.
   
 2. MasterBarista

  MasterBarista Yeni Üye

  afiyet olsun Olçun Bey.... yorumlarınızı hem burada, hem de kahvefabrikasi.com'da ürün altında bekliyoruz :)
   
 3. olcun

  olcun Yeni Üye

  Espresso işine girdikten sonra böylesine lezzetli bir kahve içmemiştim desem yeridir. Gerçi Şu ana kadar 4-5 farklı çekirdeği denemiş olsamda farklı bir deneyim sundu. Kahve latte olarak hazırlandığında çok tesirli. Misafirlerim bayıldı ve nasıl temin edebileceklerini sordular. Ancak işin nespresso kadar pratik olmadığını farketttiklerinde sanırım istekleri biraz azaldı.

  Kahve oldukça yoğun. Ağızda sulu bir akışkanlığı bulunmuyor. Espresso olarak hazırladığımda ağızda müthiş bir tat bırakıyor. Denildiği gibi 5 gün kadar dinlendirilmesi lazım. Zira ilk geldiği gün burnunuza kahve kokusu geldiğinde direk kontrolü kaybediyorsunuz. Ama kavrulma + 5 gün itibariyle hazırlanan kahvelerde krema farkı kendini gösteriyor....

  Ben çok memnun kaldım. Sonrasında çibo milano serisini denedim, deniz manzaralı evden bodrum katına inmek gibi oldu.

  Tavsiye ediyorum.