Bekonun buhar ışığı hemen sönüyor

'Makine PROBLEMLERİ' forumunda kahvesevdalisi tarafından 29 Oca 2015 tarihinde açılan konu

 1. kahvesevdalisi

  kahvesevdalisi Yeni Üye

  Süt denemeleri yapmak için makineyi açtım 2 dk sonra buhar tuşuna basıp 2-3 dk bekledim ve süt denemesi yaptım ancak farkettim ki yeşil ışık 10 sn sonra söndü. Vanayı kapattım 15-20 sn bekledim açıp devam ettim anca 10-15 sn dayandı buhar, 3-4 sefer aç kapa bekle yaptım sonuçta ısınmış süt çıktı karşıma.

  Bir sorun mu var buhar bölümünde yoksa yeterince beklemedim mi acaba açtıktan sonra, önceden buhar ışığına dikkat etmeden 45-50 sn köpürtmeye çalışıyordum, gerçi ozaman 7-8 dk bekliyordum, buhar mı veriyor hava mı veriyor anlayamadım.
   
 2. Cy

  Cy Administrator Site Yetkilisi

  kendi kendinizi cevaplamışsınız aslımda. makinenin adam gibi ısınması için yirmi dakika kadar beklemek lazım.
   
 3. kahvesevdalisi

  kahvesevdalisi Yeni Üye

  20 dk önce açtım makineyi, önce sütü köpürtmek için buhar tuşuna bastım 3 dk sonrada köpürtmeye başladım ama yine 10 sn sonra söndü buhar ışığı. Önce espressoyu yapmış olsaydım soğumasın diye buhar tuşuna bastıktan en fazla 1 dk sonra köpürtmeye başlamam gerkirdi. Buhar ışığının bu kadar çabuk sönmesi normal mi, o esnada işlemi kesip tekrar yanmasınımı beklemeliyim?, buhar ışığı sönünce buhar yerine hava mı veriyor
   
 4. khvsvr

  khvsvr Yeni Üye

 5. Çekirdek

  Çekirdek Yeni Üye

  Merhaba, aynı sorun bende de var. Makineyi ikinci el olarak aldm gecen ay. Biraz sıkıntılı bi makine. Espressoyu yaptıktan sonra buhar düğmesine basınca beklemem gerekiyor bayağı bir süre yeşil iışık yanması icin. Hazır oldugunda vanayı acıyorum ve 10 saniye sonra ışık sönuyor. Bununla birlikte buhar gucu de cok azalıyor bu yuzden sut ısınıyor ama ıstenılen yoğunlukta olmuyor. Kullanan arkadaslar ne söyleyebilir acaba?
   
 6. onuronzi

  onuronzi Yeni Üye

  Bence o ışığa çok aldanmayın. Yanıp sönmesi pek fark etmiyor gibi geliyor bana. Espressoyu yaptıktan sonra buhar düğmesine basın. Ondan sonra birtakım sesler geliyor buhar hazır olana kadar. Yaklaşık 2 dak sonra da hazır oluyor. Musluğu bir iki kere kısa kısa açıp kapatın. Artık işleme başlayabilirsiniz.
   
 7. fvzyvz

  fvzyvz Yeni Üye

  O ışığa onur beyin dediği gibi aldanmayın..Gözünüze güvenin ara ara buharı açın oluştuğunu düşünüyorsanız ..Buharla karışık su gelmeyene kadar bekleyin (ıslak bir buhar geliyor dikkat ettiyseniz) en sonunda ütü buharı gibi bir saf buhar gelicek onu gördüğünüz zaman hazır demektir..