1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Nitelikli Türk Kahvesi Yapımı Videolu

'Türk Kahvesi' forumunda Cakirilekahve tarafından 23 Ağu 2018 tarihinde açılan konu

 1. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye

  Türk kahvesinin yapılma usulünü ele aldım. Altyazıları açarak izleyin bazı açıklamalar ekledim. Türk kahvesi dernegi araştırmaları ve benim yıllardır edindiğim deneyimlerime dayanarak bilgilendirmeyi amaçladım. Kusurumuz olduysa affola  Konuyla ilgili yapıcı görüş ve önerilerinize açığım.
   
  paradise83, kutlu ve Xixo bunu beğendi.
 2. sdcvn

  sdcvn Paylaşımcı Üye

  silindi..yanlış yorum
   
 3. kutlu

  kutlu Yeni Üye

  video için teşekkürler.
  kahveyi sıcak su ile yapınca fincanın üstünde telve tabakası çok fazla oluyor gibi. bekledikçe de o tabaka fincanın dibine çok çökmüyor sanki.
   
 4. ziyretci3

  ziyretci3 Guest

  tam sıcak bir su olmayacak bu nokta çok önemli biraz fazla sıcak oldugunda dediginiz gibi oluyor
   
 5. cemix

  cemix Paylaşımcı Üye

  50-60 derece su ile yaparken hiç karşılaşmadım bu durumla. Ağzınıza gelen istenmeyen tanecik karıştırma, ateş kontrolü, kahvenizi ne zaman ocaktan aldığınız ve döküşle ilgili olabilir. Bence karıştırırken cezvede kuru kahve kalmamasına,
  Ocaktan çok erken almamaya,
  Ateşi yarıda veya sonlarda kısmaya dikkat edin. Bir de kahveyi ocaktan alınca cezveyi hafifçe tezgaha vurursanız istenmeyen tanelerin çökmesine yardımcı olabilirsiniz.
   
  paradise83 ve Cakirilekahve bunu beğendi.
 6. Cakirilekahve

  Cakirilekahve Paylaşımcı Üye


  2 dakika gibi bir sürede ulaştığınızda böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım eğer çok kısa sürede demlemeyi bitirmişseniz bu tarz sorun çıkabilir ☺️

  Eğer kahveniz gelişimini tamamlayamamış çok açık kavrulmuş bir kahve ise süreyi biraz daha uzatın.
   
 7. zabaninonda

  zabaninonda Yeni Üye

  Zaman ayırıp bilgi ve tecrübenizi paylaştığınız için öncelikle teşekkürler. 2018 Cezve&İbrik Dünya3.lüğüne sahip Koray Erdoğdu kardeşimizin instagram @kahvekolik.barista hesabında Türk Kahvesinin nasıl yapıldığı ile ilgili videolara erişebilirsiniz izlemenizi tavsiye ederim. Saygılarımla.
   
  Cakirilekahve bunu beğendi.