Sanalbaharat.com sitesi

'Online Satış Siteleri' forumunda Maranki tarafından 25 Haz 2015 tarihinde açılan konu

 1. yunusyalova

  yunusyalova Yeni Üye

  Evet bende notlarima baktim en iyi kahveleri guetemala ve supremo
   
 2. Bugrafurkan

  Bugrafurkan Isınmaya Başlayan Üye

  Peki bizim bu kavurucular bu baharatçının bulup getirdiği ucuz kalitesiz çekirdekleri bulup getirmez mi sence?
   
 3. yunusyalova

  yunusyalova Yeni Üye

  getirir sonra sanalbaharata benzer halleri, onların 100tl ye kahve satmasını ben yadırgamıyorum burda sanalbaharatı konuşuyoruz onların getirdiği kahveyi buraya yazan herkes nitelikli bulmuyor zaten tek sorun kavurma
   
 4. Bugrafurkan

  Bugrafurkan Isınmaya Başlayan Üye

  Neyse tartışmak istemiyorum, sanalbaharat benim ilgi alanıma girmiyor.
   
 5. morpheus

  morpheus Yeni Üye

  Düzgün bir kavurucuyla kalitelerini arttırabilirler keşke işi bilen bir kavurucu bulsalar şu fiyatlarda baya satarlar.
   
 6. Cann

  Cann Aktif Üye


  Evet neredeyse tüm kahveleri bitirdim. Hepsi için ayrı ayrı değerlendirme yapamayacağım. Genel bir değerlendirmede ve bilgilendirmede hepsini halledeceğim.

  Tazelik:
  Tüm çekirdekler tazeydi. Hatta degassing süreçleri bitmemişti. Ama yukarıda belirtildiği gibi çok hızlı bayatladı. En fazla 20 25 gün sonra tatlar baya düştü. Zaten tazelik 30 gün gibi ama 5 gün degassing düşünce 15 gün gibi içim süresi kalıyor. Üstelik saklama kabı, valfli poset gibi şartlarda. Bu da 250gr satışı zaruri kılıyor(şu an min. 1 kg)

  Çekirdek kalitesi:
  Çekirdeklerin büyüklüğü, formu, homojenliği "çok çok" iyi. Bozuk çekirdek yok. Binde bir belki. Nitelikli öyle çekirdekler gördüm ki, buğdaydan biraz büyük.

  Kavrum:
  Tümünü açık kavrum istedim ama indian aa koyu gelmiş. Malum koyu kavrumları intihar :) yağları çıkmış kömüre yakın çekirdekler. Espressoda dahi koyu. Açık kavrumları filtre yöntemleri için biraz koyu. Bu firmanın en büyük sorunu kavrum. Sanırım tüm çekirdekleri aynı profilde kavuruyorlar. Bu da çekirdeklerden belirgin nota almayı imkansızlaştırıyor. Tamam nitelikli değil ama en azından etiyopya ile kolombiya farkı olsun istiyor insan.

  Fiyat/performans:
  Söylenecek çok bişey yok. Kg 50 60 lira çok uygun. Şirketin ilgili olması, ricanızı çevirmemesi, sahibinin burada insanlarla iletişime geçmesi büyük hizmet.

  Tavsiye:
  Buradan butik değil de sürekli tüketim için kahve alıyorum ben. Yani misafir gelmiş 6 bardak demlenecek, günde 3 kahve içecekmişim ikisi vs durumlarda büyük kurtarıcı oluyor. Butik kahvenin kilosu 200 lirayı geçmişken onu sadece keyif alarak özel demleme yaparken kullanıyorum. Kafein ihtiycı, uyanma, iş yerinde, ikram vs için de bunu. Yoksa ayda 1 buçuk kilo kahve tüketmek külfetli iş oluyor.

  Favori çekirdeklerim ethiyopya yirgcihffe, kolombiya supremo, nikaragua, guatemala.

  Notalar asidite vs konularında çok belirgin sonuçlar yok. En iyi sonucu yarı basınçlı yöntemlerde alıyorsunuz (aeropress, moka pot)

  Kısaca ben ilgi, çekirdek kalitesi, uygun fiyat nedenleri ile ben buradan alışverişe devam edeceğim.

  Sağlıcakla.

  Screenshot_20181102-232734_Gallery.jpg
   
 7. emretoros

  emretoros Isınmaya Başlayan Üye

  Fiyat performans değerlendirirken ben birçok faktörü göz önüne alıyorum. Daha önce sıkça kullandığım bir site, ben ne tad, ne çekirdek defosu, ne kavrum seviyesi ne de hizmet kalitesi açısından hiç bir sorun yaşamadım. . Bu kriterler daha rafine tadlar talep eden arkadaşların tabii ki kriterlerine uymayabilir, ama tartışmasız piyasadaki en iyi hizmetlerden birini sunuyorlar.Herkese tavsiye ederim