Bugün İçtiğim Kahve

'Kahve Çekirdekleri' forumunda Cy tarafından 20 Şub 2015 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. LarryByndon

  LarryByndon Isınmaya Başlayan Üye

  Roast&found colombia Bella Vista'yı ben de geçen hafta bitirmiştim. Türkiye'deki kavuruculardan denediğim çekirdekler arasında bu yıl en beğendiğim çekirdek oldu. Hem yüksek gövdeli hem çok aromantik. Zaten bu yıl kavurma yarışmasında kullanacakları çekirdek sanırım. Tavsiye ederim düşünenlere.
   
  kahvetrip bunu beğendi.
 2. FirstCrack

  FirstCrack Paylaşımcı Üye

  CoffeeNutz'dan almış olduğum Colombia Bella Vista'yı V60'ta içtim. Orta asitlikte, dolgun gövdeli, karışık meyve tatlarının ardından kakolu süt ve hafif vanilya tadının uzun süre devam ettiği tatlı bir kahve.
   
  kahvetrip bunu beğendi.
 3. LarryByndon

  LarryByndon Isınmaya Başlayan Üye

  CoffeeNutz'da da Colombia Bella Vista olduğunu siz söyleyince fsrk ettim. Ama CoffeeNutz da satılan Bella Vista yıkanmış, Roast&found'da satılan ise natural processmiş. İşleme yönteminin çekirdeğe etkisini görmek için iki kahveyi karşılaştırmak güzel olabilir.
   
  kahvetrip bunu beğendi.
 4. FirstCrack

  FirstCrack Paylaşımcı Üye

  Kesinlikle haklısınız :) Fırsat bulursam onu da deneyeceğim.
   
 5. kahvetrip

  kahvetrip Isınmaya Başlayan Üye

  Roast and Found - Burundi Karehe
  1 aylık aboneliğimin 2. paketi olarak geldi. İlk açtığımda kontrolsüz bir asiditeye sahipti. Aradan biraz zaman geçince tadı oturdu. Gerçekten çok güzel, çok dengeli. Orta-hafif bir gövde, orta-yüksek asidite ve mayhoş tadlar sevenler için ideal diyebilirim. Bu kahveyi pour-over demleyeceklere suyu oldukça yavaş dökmelerini ve çekirdeği bir tık kalın öğütmelerini tavsiye ederim. Asidite daha dengeli oluyor, gövde biraz öne çıkıyor.
   
  moretimeforcoffee ve FirstCrack bunu beğendi.
 6. gokhanizma

  gokhanizma Isınmaya Başlayan Üye

  Overdose Brundi Kirema aeropress ile. Overdose Sumatra Türk kahvesi kavrumu. Düşük asidite kakaomsu tat. Yemen Mocha'dan sonra en güzel Türk kahvesi. Yemeğin üstüne öneririm.
   
 7. tknk

  tknk Yeni Üye

  Escobar kavrumu yirgachafee. 9 haziran kavrumu yaziyor. Kesinlikle yalan. Bayat kahve ve Bayat oldugu icin ictigim en kotu etiyopya kahvesi oldu.
   
 8. FirstCrack

  FirstCrack Paylaşımcı Üye

  Kahve Fabrikası, Kenya - Gaturiri. V60, hafif kakao, karışık meyve tatlarının yanında hafif karanfil, orta gövdeli ve orta-yüksek asitliğe sahip bir kahve.