Hiroia Jimmy Tartı Türkiye'de!

'Barista Aksesuarları' forumunda raistlin tarafından 15 Mar 2019 20:08 tarihinde açılan konu

 1. raistlin

  raistlin Firma Yetkilisi

  Selamlar Arkadaşlar,

  Heyecan verici bir sürpizim var. :)

  Hiroia Jimmy tartı için distribütörlüğü almış bulunuyoruz, ürünler geldi ve stoklarımızda. Bu bilgilendirmeyi yazarken bile oldukça heyecanlıyım! :) Kısaca temel özelliklerden bahsedeyim.

  Nedir bu Jimmy?

  Jimmy oldukça gelişmiş, hem boyut hem de özellikleriyle hem demleme hem de espresso için kullanılabilecek bir akıllı tartı. Bir çırpıda özellikleri:

  - Ayrılabilir Ekran: Ekran kısmını her açıdan okuyabileceğiniz şekilde tartıdan ayırıp dilediğiniz yere manyetik arka kısmı sayesinde yapıştırabilirsiniz. Espresso kullanımında tartı gövdesini makine ızgarasına yerleştirip ekranı kontrol bölümünde herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz. Demlemelerde, eğitimlerde ya da daha kolay okunurluk ihtiyacı olan her yerde ayrı biçimde kullanabilirsiniz.

  - Dual Bluetooth: Hem tartı gövdesi hem ekran bluetooth aracılığıyla birbirine ve telefon ya da akıllı saatinize bağlanabiliyor. Oldukça geniş bir çekim alanı var.

  - Akıllı Modlar: 6 farklı kullanım modu mevcut, manuel ya da farklı özellikte otomatik modları seçebilirsiniz. Hem demleme hem espresso için modlar bulunuyor. 4 Exclusive app modu da var, bunlar enfes!

  - App: Eğitim, espresso, demleme modları mevcut. Saniyelik döküş miktarınızı ayarlayıp tartının size izleyeceğiniz yolu göstermesini sağlıyorsunuz. Ör: 5g/sn. Bu noktadan sonra tek yapacağınız çizgiyi takip etmek. :) Bunu hem eğitim modu içerisinde hem de demleme modlarında kullanabiliyorsunuz. Tutarlı demlemeyi öğrenmek için çok çok faydalı! Demlemeler sonrası kayıtları size grafik olarak veriyor, kaydedip izleyebiliyorsunuz.

  32-Bit bir işlemci var, app kısmı son derece geliştirilebilir, yeni modlar ve özellikler eklemek için uygun.

  Genel işçilik kalitesi çok yüksek ve tasarımı çok şık. Su direnci mevcut.

  Denemek isteyen herkes gelip görüp inceleyebilir! Jimmy sağladığı özelliklerle hem stabil hem çok şık ve kaliteli hem de kahve deneyimine ve eğitimine pozitif katkı sağlayabilecek kapasitede bir tartı.

  Tanıtım evresi için yurtdışı fiyatlardan daha uygun kalmayı becerdik. 300 Dolar - KDV dahil.

  Video:

  IMG_6142.jpg

  IMG_5958.jpg

  testing_2018_12_26_05_52_07_1143_0_post_photos.jpg
   
 2. raistlin

  raistlin Firma Yetkilisi

 3. archimede

  archimede Isınmaya Başlayan Üye

  Çok güzel bir tartı, hem espresso hem de demleme için kullanılabilecek boyutlarda olması büyük avantaj. Makul fiyattan Türkiye'de bulabilmemiz çok güzel. Tebrikler ve hayırlı olsun @raistlin
   
 4. poyraz

  poyraz Paylaşımcı Üye

  İlk sahiplerinden biri olarak izlenimlerim;

  Öncelikle boyutu harika. Acaia pearl’den ufak, lunardan ise büyük. Yani pearl espresso için çok büyük iken lunar ise demleme için küçük kalıyor ama jimmy her ikisi için de ideal boyutta.

  Tepkime süresi çok çok iyi.

  Ayrılabilir ekran çok işime yaradı, gaggia classic kullanıyorum ve makinenin gövdesine tutturabiliyorum. Espresso modları tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Yaptığım espresso ve filtre demlemeleri uygulamada kaydediyor, bu da bir sonraki demlemede neye dikkat edeceğimi ve düzeltmem gereken noktalar için fikir verici.

  Uygulamadaki antrenman modu ve kendi reçetelerimi kaydedebilmem her defasında tutarlı demleme yapmam açısından çok faydalı.

  Özellikle antrenman modunda bitişle birlikte grafik ile suyu tutarlı döküp dökmediğimi gösteriyor ve buna göre bir puan veriyor. Birkaç saatlik kullanımda gördüklerim bunlar.

  Acaia bakıyordum ama espresso ve demleme için ayrı tartılar ürettikleri için bir türlü karar veremiyordum. Benim için ilaç oldu Togay Bey’e teşekkür ediyorum detaylı anlatımı ve bilgilendirmesi için. Comandanteden sonra çok sevdiğim bir ekipmanım daha oldu.
   
  earendil, frturk, freedom ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 5. raistlin

  raistlin Firma Yetkilisi

  @poyraz

  Güle güle kullan Poyraz. İlk izlenimler için teşekkürler, bunlar altın değerinde ilk kullanıcı olduğun için. :)
   
  poyraz bunu beğendi.
 6. ErkanB

  ErkanB Isınmaya Başlayan Üye

  Bi süredir bende tartı arayışı içindeyken geçen hafta Togay hocamın tesadüfen Hiroia'nın geleceğinden bahsetmesiyle Lunar mı Black Mirror mu derken Jimmy sahibi oldum, gerçekten çok şık ve özel bir tartı, daha tartı elime ulaşmasa da ilk alanlardan biriyim sanırım :)
   
 7. raistlin

  raistlin Firma Yetkilisi

  @ErkanB Pazartesi ulaşır Erkan hocam :) Heyecanlı bekleyiş :)
   
  ErkanB bunu beğendi.
 8. agumrah

  agumrah Aktif Üye

  Eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürdünüz. Zorla aldıracaksınız adama :D
   
  raistlin, ErkanB ve itemimhan bunu beğendi.
 9. itemimhan

  itemimhan Isınmaya Başlayan Üye

  Katılıyorum size :)
   
 10. raistlin

  raistlin Firma Yetkilisi

  Ne güzel grafikler çıkarmadık mı ama Jimmy ile? :)
   
 11. Simyaci

  Simyaci Isınmaya Başlayan Üye

  Bugün Eureka Mignon Specialita öğütücümü almaya gittiğimde Jimmy tartıyı da gördüm test ettik, iphone ve apple watch uyumlu olması hoşuma gitti gerçekten çok şık mükemmel bir tartı yakın zamanda almak için sabırsızlıkla bekleyeceğim. Alan arkadaşlar güzel günlerde kullansın.
   
  orkunozkaya ve raistlin bunu beğendi.
 12. raistlin

  raistlin Firma Yetkilisi

  Mignon ve espresso makinesine biraz alıştıktan sonra Jimmy onları çok güzel tamamlar. :)
   
  Simyaci ve orkunozkaya bunu beğendi.