Satılık Baratza Encore

'Alım - Satım Bölümü' forumunda FirstCrack tarafından 6 Kas 2018 tarihinde açılan konu

 1. FirstCrack

  FirstCrack Paylaşımcı Üye

  Merhabalar,

  Yaklaşık bir senedir hiçbir sorun yaşamadan temiz bir şekilde kullandığım elektrikli öğütücümü fazlalık olduğu için satıyorum. Espresso, Mokapot ve V60 demlemeleri için kullandım.
  Kozmetiğinde ve dişlilerinde kırık, çatlak vb. yoktur.
  Alan arkadaşa ayrıca bir miktar kendi kavurduğum nitelikli kahveden yollayacağım.
  Sakarya ve Kocaeli elden teslim edebilirim. Diğer şehirler için kargo alıcıya aittir.

  Fiyatı: 800₺


  3.png 1.png 2.png
   
  yasyas bunu beğendi.
 2. krocker

  krocker Yeni Üye

  Keşke şuanın fiyatıyla değil de aldığınız fiyattan bi 2.el fiyatı çıkarsaydınız hocam yanlış anlamayın ama...
   
  EnesOZEN bunu beğendi.
 3. jumaru

  jumaru Isınmaya Başlayan Üye

  neden aldığı fiyattan satsın ki? bir sene önce sette 1700 liraydı. encore'u satıp üzerine 1200-1300 lira koyup sıfır sette alabilirdi. şimdi aldığı fiyata yakın satsa üzerine 2800 lira ödemesi gerekecek.

  aradan bir yıl geçmiş kur saçma sapan yerlere gelmiş. satıcının yeni alım yaparken yaşayacağı değişimi satacağı ürüne yansıtması çok doğal bir şey. fırsatçılık değil bu.
   
  coffeebean ve FirstCrack bunu beğendi.
 4. forgondor

  forgondor Aktif Üye

  kendi alım gücüde düştüğü için böyle yapması normal bence.
  ancak şuanda amazon.de de 124 euro sepette 104 euroya düştü bende
  fiyatı şu şekilde belirledi
  Sipariş Özeti
  Ürünler : EUR 104,20
  Posta ve Paketleme Ücreti: EUR 22,52
  İthalat Ücreti Depozitosu: EUR 18,76
  (Sipariş Toplamı: EUR 145,48)

  Ödeme Toplamı: TRY 943,04
  euro olarak ödeme yaparsanız daha ucuza geliyor amazon kuru yüksek hesaplıyor.
  özetle şuanda sıfırı 900 e alınabiliyor kuponsuz. vergi iadesi + kupon elde edilebilirse daha iyi fiyatlara da gelir tabi.
  ancak bana göre hor kullanılmamış üründe fiyat hesabı aldığımız zamanki sıfır fiyatından %20eksik fiyatla başlar.
  son zamanlardaki dolar dengesizliği piyasayı allak bullak etti satıcılarda zorlanıyor fiyat belirlemekte
   
  FirstCrack ve krocker bunu beğendi.
 5. krocker

  krocker Yeni Üye

  edit
   
  Son düzenleme: 7 Kas 2018
 6. guclukaplan

  guclukaplan Isınmaya Başlayan Üye

  ben de encore'umu satıp mobil taşınabilir olduğu için commandante almak istiyorum , ancak şöyle bir sorun var , ben encore'umu 770 liraya aldım , aldığım gün commandante 999 liraydi , suan diyelim ki ben 500-600 liradan sattım encoru'u , bana commandantesini 800 liradan satacak biri var mı ? kusura bakmayın bunun adı fırsatcılık değil
   
  freedom bunu beğendi.
 7. krocker

  krocker Yeni Üye

  İsteyen istediği fiyattan satar alıcısı çıkar elbet, kolay gelsin.

  edit
   
  Son düzenleme: 7 Kas 2018
 8. myso

  myso Aktif Üye

 9. krocker

  krocker Yeni Üye

 10. mehmetaksit

  mehmetaksit Paylaşımcı Üye

  Merhaba,

  Üzerinize alınmayın, yazdıklarınızı geri almışsınız ama lütfen bu diyeceklerimi bir değerlendirin.

  Bu konu dahil neden aldığım fiyata satayım malımı, ederi o gün neyse o fiyata satarım. Mesela bir araba satarken aldığınız fiyat 50000tl iken bir sene icerisinde kur etkileri, vergi artışlarıyla o araba 90000tl olursa siz hala aldığınız fiyatı baz alarak üzerine biraz da yipranma payı koyup 40000tl'ye mi satarsiniz yoksa şimdiki fiyatı düşünüp 70000tlye mi satarsınız?

  Şimdi ikinci konuya geleyim, enflasyon demek toplu olarak tum mallarin ortalama fiyatının artis orani demek. Bu da ne demek oluyor benim bir sene onceki param bu malı almiyor, bir sene onceki paramin üzerine %XX daha koymam gerekiyor oluyor. Bu sebeple aldığım fiyatı degil o fiyatin uzerine, enflasyonu ekleyip sonrasinda yipranma payini cikarmak daha mantıklı (yalnız bu ürünün sıfırının satışı ve fiyatı o gun yoksa manalı hale gelir, yoksa sıfır fiyatı baz alırsın).

  Son olarak da amazon.com veya amazon.de size garanti sunmuyor. Oradan gelecek mal eger ilk basta sorun çıkarırsa uğraşırsınız, yok sorun çıkmadı 2 ay sonra sorun çıktı hadi ugrasabilir misin bir bak bakalım. Haa, buradaki satıcıların bir kısmı da sorun çıkarıyor, o zaman bir daha o satıcıyı tercih etmez insanlar. Amazonda böyle bir olay yok, satici iki ay sonra yorum yaptırtmıyor, en azından ben denediğimde zaman doldu demişti; ve bu iki ay degil alti ay da olabilir vs.

  Velhasıl burada satış acan birinin malini, fiyatini kötülemek, keske su fiyattan satışaymışsınız demek yanlış. Her kör satıcının bir kör alıcısı vardır. İsteyen istedigi fiyattan satar, eger fiyati yüksek yazdiysa alıcı degilseniz yorum bile yapmamamiz gerekir. Haaa yüksekmiş bir pazarlık edeyim diye ozelden yazarsınız, uyarsa alirsini uymazsa almazsınız.

  Saygılarımla,
   
 11. Engineer

  Engineer Yeni Üye

  Mesajım bulunsun ayın 15inden sonra bir bakayım tekrar :) Hayırlı satışlar
   
 12. brkg

  brkg Aktif Üye

  Forumda bugüne kadar sattığım tüm ürünleri ya aldığım fiyata ya da arkadaşları kırmamak adına daha aşağısına sattım ve bunların hepsi kullanılmamış ürünlerdi. Benden ekipman alanların birinden de şimdiye kadar, yazdıklarından farklı birşey satmışsın diyen veya sahtekarlıkla suçlayan olmadı. 33,90'a aldığım ürünü yuvarlak rakam olsun diye 35 TL'den satışa çıkardım bunlar heryerde 30 TL yanlış fiyatlama yapmışsınız diye yorum geldi. Arkasından aynı konu içerisinde fazladan elinde bulunan buhar çubuğunu güncel döviz kuru ile satıyor diye satıcıya büyük harflerle fırsatçı diyen de oldu.
  Arkadaşların anlayamadığı forumun hayır kurumu olmadığıdır, isteyen istediği fiyata satar.
   
  sdcvn, mehmetaksit ve kahvemen bunu beğendi.
 13. kahvemen

  kahvemen Paylaşımcı Üye

  Bazıları burayı donanımhaber sanıyor sanırım :)
   
  freedom ve brkg bunu beğendi.
 14. coffeela

  coffeela Yeni Üye

  açıkçası ekonomi bilgisi arşa çıkmış arkadaşlar yine sayfalarca yazı yazmış fakat şöyle bir durum var herkes burayı serbest piyasa gibi düşünüp istediği fiyata satar diyor arka planda kendileri de yeri gelince yüksek fiyattan fırsatçılık yaparak ürün satabilmek için. ürünü satışa sunan arkadaşa kimse 100 liraya satsın aldığını demiyor sadece döviz kuru enflasyon gibi değerleri göz önünde bulundururken ürününü yıpranma payı senesi garantisi vb. gibi durumları kulak ardı etmesin diyor.
   
 15. sdcvn

  sdcvn Aktif Üye

  2nci el satışlarda dikkat etmek gerek..Gerçekten kullanacak olanlar ürünün değerini bilir ve ona göre fiyat verir. Bir de ürünü alıp satmak isteyenler de ürünü Kelepir, bedavaya almak ister..
  O sebeple herkese ürün de satılmamalı..
  Ürün bence de alındığı fiyat üzerinden satılmalı..Yoksa kim niye Piyasa fiyatına göre alsın ki, az daha ekler sıfır alır
   
 16. mertberkegr

  mertberkegr Aktif Üye

  Ekonomimiz mahvolmusken devletimizin kendi yaptığı zamlara bakmadan , zorunlu fiyat artışı yapanlara fırsatçı demesiyle başlayan su akıma gıcık oluyorum . Kimse fırsatçılık pesinde degil, ben dışarıda aldığım ekmegi dahi bu ürünü aldığım zamanki fiyatına alamıyorsam neden aldığım zamanki fiyatına göre fiyatlandırayım ki ? Fiyatlandıranlar vardır kendine göre haklı sebepleri vardır ama herkese böyle yapmak zorundaymış gibi davranılması , her satış başlığında ayni olayın yaşanması hoş degil artık . Keske ekonomi bu kadar kötü olmasaydı ve fiyat uçurumu oluşmasaydı ama artık oluştu maalesef . Bir insan Baratza encore u neden satar biraz düşünün lütfen , yerine daha iyi değirmen almak istiyordur ona bütçe oluşturmak icin , kişi yeni değirmenini encore u aldığı zamanki fiyatına alamıyorsa neden o fiyata göre fiyatlandırsın ? Ayrıca serbest piyasa budur , kişi istediği ücreti ister , eğer ücret kötüyse zaten ürünü satamaz elinde kalır , neden her başlıkta fırsatçı bla bla diyip satışı baltalıyorsunuz ? Özelden indirim istersiniz fiyat yüksek dersiniz ama böyle alalade acık yorum da hoş olmuyor bence
   
  freedom ve mehmetaksit bunu beğendi.
 17. sefffax

  sefffax Paylaşımcı Üye

  Ilan baltalamada uzerimize yok gerçekten kirletmeyin her defasinda fiyati eleştirmeyin.
   
  freedom, kahvemen ve mehmetaksit bunu beğendi.