Tazekahveci.com

'Online Satış Siteleri' forumunda tazekahveci tarafından 28 Eki 2018 tarihinde açılan konu

?

Sitemizi beğendiniz mi ?

 1. Çok güzel :)

  1 oy
  6.3%
 2. güzel ama çok güzel olabilir..

  1 oy
  6.3%
 3. idare eder...

  2 oy
  12.5%
 4. Kötü , beğenmedim...

  8 oy
  50.0%
 5. Berbat olmuş hemen kapatın... :(

  4 oy
  25.0%
 1. tazekahveci

  tazekahveci Firma Yetkilisi

  Merhabalar ;

  www.tazekahveci.com olarak kahve severlerin buluşma noktası olan kahveler.net 'te aranıza katıldık !

  Amacımız ; siz değerli kahve severlere kahveyi hem taze hem de uygun fiyatlara ulaştırabilmektir.

  Siz değerli kahve sever üyelerimizle tanışabilmek ve ürünlerimize yapacağınız yorumlarla kendimizi geliştirmeyi hedeflemektyiz bu sebeple gerek sitemiz ile ilgili gerekse de ürünlerimiz ile ilgili yapacağınız yorum ve eleştrilerinizi duymak bizleri memnun edecektir.

  Ayrıca ;

  Açılış kampanyalarımıza ek olarak kahveler.net üyelerine ekstra %20 indirimden faydalanmak için ürün alırken kupon kodu olarak KAHVE20 yazmanız yeterlidir. ( Kampanya 8 kasıma kadar geçerli olup ilk 20 üyemiz faydalanabilecektir. )

  Saygılarımızla...

  tazekahveci.com
   
  Cann bunu beğendi.
 2. sdcvn

  sdcvn Paylaşımcı Üye

  Merhaba, daha önce de yazmıştım..Sitenizi inceledim ama isimi ile uyuşmayan kahveleriniz mevcut..
  1-Sitenizin ismi tazekahveci ama kahveleri kavurma tarihi ile ilgili bilgi yok?
  2-Dünya kahvelerinde sadece bölge ismi genel olarak var ama hangi alt bölge, çiftlik, yetişme çiftliği bilgisi yok?
  3-Sanki başka yerden kahve alıp paketleyip satıyor bir durum var?
  4-Kavurma profiliniz belirsiz?Az,orta,koyu kavrum?
  ..
  ..
  (ve benzeri sorular)

  Taze kahve arayan birileri için bu maddeler önemli
   
 3. tazekahveci

  tazekahveci Firma Yetkilisi

  Merhabalar... Sayın "sdvcn" öncelikle ilginiz için çok teşekkürler... Sitemizi detaylı incelediğiniz anlaşılıyor, bizim için geri dönüşleriniz çok değerli.

  Sitemizde, kahve çekirdeklerimizin kavurma tarihlerimizi henüz ekleyemedik. Şu an yeni kurulan bir firma olarak, personelimizi altyapı çalışmalarımıza ve lojistik zincirimize odaklamış bulunuyoruz. Sitemizde, önceliklerimizden biri, sizlere geniş bir yelpazede kahve çeşitleri sunmaktır. Bu çeşitli çekirdekleri tazeliklerini kaybetmeden sizlere ulaştırabilmek adına nem, ısı, hava, ışık ve zaman faktörlerine azami riayet etmekteyiz.

  Bununla birlikte, kahveyi taze içebilmek adına kahvesever olarak son tüketiciye de bazı görevler düşmekte olduğunu biliyoruz. Örneğin, tazekahveci.com olarak bizler kahveyi “öğütülmüş” olarak da sizlere ulaştırabilmekteyiz. Kahvelerimizin yağ asitlerinin özelliğini kaybetmemesi için havayla temasının en az olması gerekir. Bu noktada, belki forum sitemizdeki uzman arkadaşlarımızın da yol göstermesiyle, kahvelerimizi çekirdek olarak sipariş vermenizi ve kendinizin içmeden 10-15 dakika önce öğütmesini tavsiye ederiz.

  Bunların yanında çekirdek sirkülasyonumuzun fazla olduğunu söylemek istiyorum. Bu geniş çeşitlilik ve hızlı değişim içinde, kavurma tarihlerinin güncellenmesinde hata yapmamak adına, kavurma tarihlerimizi sitemize koyamadık. Fakat, şunu kesin olarak söyleyebiliriz, kahve çekirdeklerimiz sizlere ulaştığında en fazla 3 haftalık (şu an için, en az sirkülasyonu olan kahvede) olacaktır. Bu tarihi de paketlerimizin üzerinde tabii ki görebileceksiniz. En kısa zamanda sitemizde de bu önemli bilgi ile ilgili gerekli güncellemeler yapılacaktır.

  Kahvelerimizin kalitesine ve tazeliklerine o kadar güveniyoruz ki, ürünlerimizin hepsinin koşulsuz iade garantisi vardır. Sizlere de o kadar güveniyoruz ki, iade ettiğiniz kahveleri koşulsuz şartsız geri alıyoruz. Ambalajları açılsa ve içinden makul bir miktar tüketilse dahi.

  Konu konuyu açıyor :) Sadece karşılıklı cevap vermek olarak değil, forumumuzda hem sitemizi, hem insan olarak kendimizi tanıtalım, tanışalım ve biraz da muhabbet de işin içinde olsun istiyoruz. Şunu ekleyelim, ambalajı açılmış kahveleri de alıyoruz fakat bunları tabii ki tekrar satışa sunmuyoruz. Biz ekip olarak kendimiz içiyoruz. Çünkü kahveyi seviyoruz :) Kahve tazeyse ve fakat sadece müşterimizin damak tadına uymamışsa ekip olarak bayram ediyoruz, gerçekten taze değilse zaten cezasını çekiyoruz :))

  Çok uzadı, daha fazla yormadan; sitemizde taze olmayan kahve var demişsiniz, hangilerini kastettiğinizi anlayamadık… Daha açıklayıcı bilgi verebilirseniz, bütün forumdaki arkadaşları da bilgilendirmiş oluruz.

  Sitemizde bulunan az miktarda Light ve Dark kahve hariç, diğer kahvelerimiz orta kavrumdur. Tabii, bizim önerimiz, kahvenin aromasını ve kalitesini maskeleyen dark kavrumdan pek fazla tercih etmemenizdir. (Bu arada bir takım yabancı terimler ile okumanızı rahatsız ettiğimiz için özür dileriz, anlamı daha iyi ifade edebilmek adına, ifade yetersizliğimizden de kaynaklı bu kabalığı yapmak zorunda kalıyoruz) Aslında, Vietnam usulü, City Roast ya da French Roast gibi farklı kavrum yöntemlerini de sizlere sunmak en büyük hayalimiz, fakat bu farklı profilleri uygulayacak kadar talebin oluşmasını beklemekten başka çaremiz yok gibi…

  Sonuç olarak, sizlere kahveyi kaliteli, taze ve ekonomik olarak sunabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu noktada oluşabilecek hatalarımızı da peşinen telafi edeceğimizi sizlere garanti ediyoruz. Hedeflerimize hızlı bir biçimde koşarken, kendi öz değerlerimizden de kesinlikle ödün vermeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Bu toprakların insanı olarak, bu toprakları yücelten Anadolu esnaf kültürünü örnek alıyoruz. Taviz vermemiz gereken durumlarda bu taviz kesinlikle karakterimizden, güven duygumuzdan, güvenilme duygumuzdan ve kültürümüzden verilmeyecektir. Taviz konusunda en az maliyetli yöntem olan “mal”dan verilecektir. Esasen bizim kültürümüze uygun olan bir cümleyi, “Müşterilerimin güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim” cümlesini Robert Bosch’dan alıntılamak zor gelse de, biz de bu fikri benimsiyoruz. Ve şunu da ekliyoruz: İnsanımıza güvenimizi kaybedeceğimize, para kaybetmeyi tercih ederiz. Belki de günümüzün en büyük sorunlarından biri: Herkes güvenilmeye çalışıyor, fakat güvenmeye korkuyor.

  Saygılarımızla…

  Tazekahveci.com Ekibi
   
  ustaturk, OzkanDOGAN ve sdcvn bunu beğendi.
 4. awalanche

  awalanche Paylaşımcı Üye

  20 çok değil mi?
   
  Bisikletgezgini bunu beğendi.
 5. tazekahveci

  tazekahveci Firma Yetkilisi

  İroni yaptınız sanırım. Kampanya ile ilgili bir problem yaşadıysanız lütfen bizimle özelden iletişime geçin yardımcı olalım.

  Saygılar..
   
 6. thewind

  thewind Paylaşımcı Üye

  Merhaba,

  Kampanyanın müşteri sayısı ile kısıtlı olması ilginç ve forumda ilk. Açıkçası ben de garipsedim. (20 kişi)
   
 7. tazekahveci

  tazekahveci Firma Yetkilisi

  Merhabalar...
  Değerli forumumuza özel olarak hazırladığımız indirim kuponumuz ile alakalı dönüşler oluyor.
  Öncelikle; Sitemizdeki ürünlerin liste fiyatları makul seviyede tutulmaya çalışılmıştır. Özellikle karşılaştırma yapabilme imkanı olanlar, fiyatların oldukça düşük olduğunu göreceklerdir diye düşünüyorum.
  Bu fiyatların üzerine, Ekim-Kasım aylarını kapsayacak şekilde, her üründe %20 indirimimiz vardır.

  Buna ek olarak, siz değerli forum üyelerimize özel sepette %20 indirim uygulanması çeşitli maliyetler (ürün maliyeti, kargo, vergi vb.) de göz önüne alındığında, takdir edersiniz ki bizim için pek de avantajlı olmayacak, hatta zararla bile sonuçlanabilecektir.
  Fakat biz biraz da reklam bütçemizden aktarma yaparak bu kampanyayı sürdürüyoruz. Bu nedenle bütçemizin belirsiz olmaması için belirli bir sayı koymak istedik.

  Gelen değerli geri dönüşleri de dikkate alarak, indirim kuponumuza olan ilgiye de bağlı olarak, sayı sınırlamasını değiştirebiliriz.

  Saygılarımızla.
   
  Son düzenleme: 29 Eki 2018
 8. tazekahveci

  tazekahveci Firma Yetkilisi

  Yeniden Merhabalar...
  Kahveler.net değerli üyelerine özel hazırladığımız %20 indirim kampanyası (KAHVE20 kodu) sona ermiştir.
  Gösterdiğiniz ilgiden dolayı Teşekkür ederiz...
  Kasım ayı boyunca yine Kahveler.net değerli üyelerine özel bir indirim daha hazırladık. Sitemizde halihazırda dünya kahvelerinde %10 indirim bulunmaktadır. Buna ek olarak KAHVE10 indirim kodunu kullanarak sepette %10 indirimden faydalanabilirsiniz.
  Önceki seferden aldığımız geri dönüşleri değerlendirerek, kupon kullanımı için toplamda bir sayı kısıtına gitmedik. Kişi başına kullanım oranında da herhangi bir kısıtlamaya gitmedik.
  Keyifle kullanmanızı dileriz...
  Saygılarımızla...
   
  ustaturk, HaLiL27 ve OzkanDOGAN bunu beğendi.
 9. OzkanDOGAN

  OzkanDOGAN Yeni Üye

  Merhaba,
  Henüz kafvelerinizden almadın ama müşterisini, bu kadar dikkate alan, ve çözüm üretmeye çalışan (Bazen çözümlenmeye de bilir önemli olan bunun dikkate alındığını, mümkünse sebepleri ile yapılamamasını belirtilmesi) çok hoşuma gitti. Sırf bu sebepten kahvelerinizden sipariş edeceğim. Bunu yazmamın sebebi de bizler de tüketici olarak bu davranışlarınızın gerçekten bir geri dönüşü olduğunu ve bundan memnun kaldığımı yazmak istedim.

  Özkan.
   
  tazekahveci bunu beğendi.
 10. tazekahveci

  tazekahveci Firma Yetkilisi

  Merhabalar...
  Özkan Bey,
  "Maksat muhabbet, kahve bahane" lafı çok güzel bir laf aslında... Biz de "Amacımız, hedefimiz insan, kahve bahane" diyebiliriz bir yandan. Kahvelerimizi de insana saygımızdan daha iyi yapmaya uğraşıyoruz.
  Bizi, maksadımızı o kadar iyi anlamışsınız ki, şaşırdık doğrusu. Çünkü henüz bu kadar iyi anlatabildiğimizi düşünmüyorduk kendimizi. Sitemizin "hakkımızda" kısmında da insana değer, insana güven ile ilgili şeylerden bahsetmiştik daha çok. Anadolu esnaf kültürünü örnek almaya çalıştığımızdan bahsettik... Eski esnaflar da müşterisini misafir kabul ediyordu, değer veriyordu, ikram ediyordu, parayı alırken utanıyordu aslında biraz, mahçup oluyordu misafirinden para alırken...
  Biz de misafirlerimize değer vermeye, güven vermeye, onlardan güven almaya çalışıyoruz. Umarım başarılı oluruz. Daha önümüzde uzun yıllar ve yollar var... Umarım bu kalabalıkta arkamızda bir tane dahi memnuniyetsiz misafir bırakmayız.
  Tüketicilerin de, tüketmekten başka bir şey düşünmeyen, ev sahibine (dükkan sahibi) saygı göstermeyen, belki en önemlisi güvenmeyen tavırlarının arttığı günümüzde, esnaf kültürü davranışlarının gerçekten bir geri dönüşü olduğunu belirterek duyarlılığınızı gösterdiniz. Bizi motive ettiniz. Tam da hedef kitlemizdeki müşteri profilimizsiniz. Bu davranışları karşılık bekleyerek yapmıyoruz kesinlikle fakat yansımasını görmek de bizi inanılmaz mutlu ediyor.
  Duyarlılığınızdan, verdiğiniz değerden ve yazı yazarak vakit ayırmanızdan dolayı teşekkürler...
  Saygılarımızla...
   
  ustaturk ve OzkanDOGAN bunu beğendi.
 11. sdcvn

  sdcvn Paylaşımcı Üye

  Merhaba,kahve gibi 30-40 TL arası bir fiyatta %10 indirim indirimler 3,4 TL gibi önemsiz kalıyor..
  500 -1000 TL lik alımlarda 50-100 Tl belki iyi gelebilir ama 50 TL altı fiyatlarda %10 yetersiz.
  Bunun yerine Kargo ücretsiz derseniz biraz daha albenisi olabilir (Kargo Ücretlerinin 7- 10 TL arasında olduğu, anlaşmalı kargoların da 5 Tl olduğı düşünülürse zaten %10 luk bir tutara denk geliyor ama psikolojik olarak insana çok geliyor )
  Yine başka bir öneri, takip ediyorsanız n11 de 11.11 kampanyası, trendyolda 10,11,12 kampanyası gibi şeyler, başka firmalarda x günü indirim gibi şeyler yapılıyor..
  Her zaman değil ama ayın bir günü güzel indirim yaparsanız hem reklam olur, hem müşteriyi çekersiniz..
   
  tazekahveci bunu beğendi.
 12. tazekahveci

  tazekahveci Firma Yetkilisi

  Merhabalar tekrar...
  Sayın sdcvn, ilginiz ve önerileriniz için çok teşekkür ederiz...

  Kargo ücreti vermek benim de en sevmediğim hatta nefret ettiğim işlerden biridir :) Sırf 5 TL kargo ücreti vermemek için, 50 TL daha fazla alışveriş yaptığım da çok oldu, zararlı çıkıyorum belki ama, dediğiniz gibi çok rahatlıyor ve hafifliyorum :)

  Misafirlerimizi böyle bir "tuzağa" düşürmemek için, kargo ücretsiz limitini 50 TL olarak uyguluyoruz. 2 adet kahve siparişinde bu rakam oluşuyor zaten. Ya da bir kahve + çikolata veya lokum bu rakama ulaşıyor genelde. Dediğiniz gibi (hatta bir miktar fazlası) kargo ücretleri var. Bunun hesaplamasını titizlikle yaptık, 50 TL rakamını biraz da kendimizi zorlayarak belirledik.

  Sizin öneriniz de kulağa çok hoş geliyor. 50 TL altına %10 indirim sunmak yerine kargo ücretsize döndürülebilir mi, bunu görüşeceğiz. Buradaki fedakarlık çok zorlamaz ise bunu da vakit geçirmeden değerlendirip bir karara varmaya çalışacağız.

  Öte yandan sitemizde Kasım ayı boyunca dünya kahvelerinde %10 indirim mevcut. Bunun üzerine sepette %10 kahveler.net özel indirimi yapılıyor (aksesuar dahil bütün ürünlere). 50 TL üzerindeki alışverişlerde gayet avantajlı oluyor. Kasım ayını değerlendirmenizi öneririz.

  Bununla beraber, Sayın sdcvn'nin belirttiği 500-1000 TL civarındaki veya kurumsal alışverişleriniz için öncelikle Whatsapp hattından iletişime geçmenizi öneririz.

  Son olarak, Sayın sdcvn, özel gün indirimi fikrinizin üzerinde de dikkate duracağız. Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla...
   
  Son düzenleme: 11 Kas 2018
  OzkanDOGAN ve Cann bunu beğendi.
 13. tazekahveci

  tazekahveci Firma Yetkilisi

  Merhaba...
  Dün sayın sdcvn'nin kargo ücretleri ile ilgili bir önerisi olmuştu.

  Bu konuyla ilgili olarak;
  Kasım ayı boyunca Sadece Kahveler.net üyelerine özel KAHVE01 kodunu kullanarak 50 TL altındaki dünya kahveleri (yöresel kahveler) alışverişlerinizi de kargo ücretsiz olarak yapabilirsiniz. (Kupon kodunu yazdıktan sonra, sepette iken kargo ücreti var görünebilir, fakat sistemsel olarak indirim kodu sepette etkili olduğu için ödeme sayfasında kargo ücretinin silindiğini göreceksiniz.)
  Bilindiği gibi 50 TL üzeri alışverişlerinizde herhangi bir kupon kodu kullanılmasına gerek olmadan sitemizde kargo ücretsizdir.

  Sayın sdcvn, sizin vesilenizle oluşan bu kampanyayı hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. ( kâr marjını minimize ederek ) Umarım sizler de kahvelerimizi keyifle içer, beğenir, denedikten sonra olumlu-olumsuz yorumlarınızı bizimle paylaşır, bize katkı sağlamaya devam edersiniz. Değerli forumdaşlarımız sayesinde, kahvelerimizi bir adım daha ileriye götürme imkanımız olur.

  Saygılarımızla...
   
  Son düzenleme: 11 Kas 2018
  ustaturk, OzkanDOGAN, Kemtuz ve 1 kişi daha bunu beğendi.