Delonghi Icona Ecov311

'Espresso Makineleri' forumunda kahvemudavimi tarafından 13 Eki 2018 tarihinde açılan konu

 1. kahvemudavimi

  kahvemudavimi Isınmaya Başlayan Üye

  Merhabalar,

  Doğru yere mi açtım konuyu bilmiyorum yanlışsa affola. Ben bir öğrenci olarak çok büyük bütçeler ayıramadığım için başlıktaki ürünü satın aldım. Fakat buhar çubuğu mu çok kaliteli değil yoksa ben mi beceremiyorum bilmiyorum önerilen teknikleri defalarca denememe rağmen sütü istediğim kıvama getiremiyorum alt kısım ısınmış süt üst kısım da komple köpük oluyor. Bu makineye Silvia Buhar çubuğu takabilir miyim veya ben mi beceremiyorum bilgilendirirseniz çok mutlu olurum, iyi forumlar.
  upload_2018-10-13_15-39-50.png
   
 2. agumrah

  agumrah Aktif Üye

  Merhaba,
  Zannediyorum problem beceri ile ilgili değil, makine kaynaklı. 2 hafta süreyle aynı cihazı kullandım. Hiç bir şekilde mikro köpüklü süt elde edemedim. Makineyi satıp, bütçemi artırarak Rancilio silvia aldım. İlk denemede istediğim sonucu aldım. Silvia buhar çubuğu takılabilir mi bilmiyorum ama tecrübe kazandıkça belki biraz daha tatminkar sonuçlar alabilirsiniz.
  Saygılarımla...
   
 3. kahvemudavimi

  kahvemudavimi Isınmaya Başlayan Üye

  Ben de makineyle ilgili olduğunu tahmin etmiştim, çünkü yüzeye yakın tutmayı denedim çok aşırı köpük oluşuyor, alta yakın tutunca da biraz köpük kalan kısmı da ısınmış süt oluyor ama en dıştakı siyah plastiği söküp deneyince daha iyi sonuç elde edebiliyordum fakat o da bazen basınçtan dolayı fırlayıp ortalığı batırıyor, köşeye sıkışmış durumdayım. Tecrübelilerin önerilerini bekliyorum :)
   
 4. ozgeraltay

  ozgeraltay Paylaşımcı Üye

  Bu fiyattaki makinelerin çogunun süt köpürtme performansları birbirine yakın oluyor ve çok kuvvetli buhar alamıyorsunuz o yüzden işin içine el alışkanlıgı ve yetenek giriyor girdap oluşturmak daha zor buhar gücü düşük oldugundan ben belki ilk böyle giriş seviyesi makinemde microfoam oluşturmak için 20-30 Litre süt harcamışımdır farklı yöntemler deneyin kendize en uygun olanını bulursunuz zamanla :) ek olarak buzdolabından soguk süt kullanmayın.Bir arkadaşım yine böyle alt seviye bir üründe microfoam yapamadıgından yakınıyordu geçenlerde aynı makinenin başına ben geçtim çok mükkemel olmasada yetecek seviyede bir microfoam elde ettim ucuz makinelerle microfoam elde etmek mümkün ama çok profosyonel sonuçlar beklemeyin ama tatmin edecek işler çıkartabilirsiniz :) Profosyonel sonuç bekliyorsanızda 3000 Tl yi gözden çıkartın buhar çubugu degiştirmekle olacak iş degil :)
   
 5. peregrinus

  peregrinus Isınmaya Başlayan Üye

 6. ozgeraltay

  ozgeraltay Paylaşımcı Üye

  Aslında bu ürünlerin yaptıgıda kuru köpükten başka birşey degil o kremamsı microfoam ı bu ürünlerlede yakalayamıyorsunuz buhar gücü kuvvetli saglam bir espresso makinesi şart profosyonel bir sonuç almak için
   
 7. peregrinus

  peregrinus Isınmaya Başlayan Üye

  elbette profesyonel sonuç için profesyonel ekipman gerekecektir ama bir öğrenci için tatmin edici sonuçlar verir bunlar özellikle french press bende f/p olarak süper sonuçlar veriyor.
   
 8. ozgeraltay

  ozgeraltay Paylaşımcı Üye

  Aynı Kuru köpük sonucunu buhar çubugunu hareket ettirerekte alır boşuna masarafa gerek yok :)
   
 9. kahvemudavimi

  kahvemudavimi Isınmaya Başlayan Üye

  Hepinize çok teşekkür ederim, dediklerinizi denicem fakat şuan için başka bir ürüne bütçe ayıramam sanırım en dıştaki aparatı çıkarıp içteki aparatı bir şekilde sabitlemeyi deniycem :) En makul sonuçlar o şekilde oluşuyor çünkü
   
 10. myso

  myso Paylaşımcı Üye

  Aşağıdaki ürünün Ikea versiyonunu kullanıyorum (ikea produkt, online mağazasında göremedim). Eğer bulabilirseniz, makinadaki tüm başarısız microfoam denemelerinizi mikserle düzeltebilirsiniz.
  https://s.click.aliexpress.com/e/bvsiaxGU
   
  Son düzenleme: 15 Eki 2018
 11. hasomari

  hasomari Isınmaya Başlayan Üye

  Bende de aynı model var, resimdekinin birebiri... Ben de o kıvamı yakalayamadım henüz ama benim odaklandığım konu, çekirdek cinsi, öğütme, incelik, optimum yoğunluktaki espresso ve süt kahve konsantrasyonu... Valla açıkçası yapan yapıyor microfoem’i, sanırım bu yetenek ve çalışma ile direkt alakalı...

   
 12. kahvemudavimi

  kahvemudavimi Isınmaya Başlayan Üye

  Keşke videoyu çeken arkadaş düzgün bir açıdan çekseydi de gerçekten ''tutorial'' olsaydı zira bu açıdan hiçbir şey görünmüyor.
   
 13. kahvemudavimi

  kahvemudavimi Isınmaya Başlayan Üye

  Benim gibi bu durumdan muzdarip olanlar varsa bugün en dış plastik aparatı söktüm ve katbekat iyi sonuç aldım hiç büyük köpük,baloncuk vs. oluşmadan çok güzel kıvam aldı sonlara doğru içteki aparat fırladı ama onu da sabitlemenin yolunu deneyerek bulucam artık.