Izmir Kahve Festivali 2018: 12-14 Ekim

'Barista Yarışmaları ve Organizasyonları' forumunda raistlin tarafından 11 Eki 2018 08:38 tarihinde açılan konu

 1. raistlin

  raistlin Yardım Sever Üye

  Merhaba Arkadaşlar,

  12-14 Ekim’de İzmir Kahve Festivali’ndeyiz. Tin Coffee ilk kez bir festivale katılıyor, heyecanlıyız. Heyecanımızı gelip bizimle paylaşma fırsatı olan herkesi bekliyoruz.

  Comandante, Gardelli ve Eureka ürünlerini standımızda görüp deneyebilirsiniz. İnanılmaz yarışma kahveleri ve yepyeni Comandante ürünleri var. Sürpriz roasterlar da var, cidden denenmesi gereken kahveler ve dolu dolu bir plan hazırladık.

  Gardelli Specialty Coffees kurucusu Rubens Gardelli ve Comandante kurucusu - tasarımcısı Bernd Braune da bizimle. Festival boyunca kavrum ve öğütüme dair seminerler veriyoruz. Bazıları genel katılıma açık, bazıları ise sadece profesyoneller için. Rubens Gardelli dünya kavurma şampiyonluğuna uzanan öyküsünü anlattığı bir sunum da yapacak.

  Comandante konuk baristaları festival boyunca bizimle, kendi yarışma ya da imza kahveleriyle öğütücülerimizi kullanıp sizler için demlemeler yapacaklar. Bunlar arasında Orkun Üstel, Koray Erdoğdu, Ersin Acar ve kendisi olamasa da yarışma kahveleriyle Nisan Ağca var.

  Festival İzmir Arena’da. Yoğunluktan ötürü buraya bakamazsam beni Tin Coffee standı ya da seminerlerde bulabilirsiniz. Kapalı alanda artizan kavurucuların bulunduğu bölümdeyiz.

  Selamlarımla,
  Togay
   
  inclc, mehmetaksit, hayzin ve 13 kişi daha bunu beğendi.
 2. Digital

  Digital Yeni Üye

  selamlar,

  tüm bu etkinlikler bir video ya çekilip yayınlanabilir mi ?
   
  myso bunu beğendi.
 3. moretimeforcoffee

  moretimeforcoffee Aktif Üye

  Bir bu festivale bakın bir de ankara'dakine :) şimdiden iyi eğlenceler.
   
 4. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  Festivaller sanırım her sene daha kötüleşiyor. Veya bana öyle geliyor..

  @raistlin ile görüşmek, rubens ile muhabbet ve başta mzungunun yeni hasadı olmak üzere gardelli ve supremo kahvelerini tatmayı çıkarınca geriye malesef averaj kahveleri averaj alfı demlemeler ile kalabalıkla mücadele kalıyor.

  Sanırım seneye katılmam artık. Bu sene de aslında @raistlin ve @pacamara için gittim. Nisan ağca hakemlik yaptığı için gelmediğinden yarım oldu
   
  35asa, asait, mehmetaksit ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 5. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  Bu arada tin Cafe standındaki genç arkadaşları da çok sevdim. İsimlerini öğrenememiş olmak benim ayıbım olsun.
   
  35asa ve asait bunu beğendi.
 6. ozgeraltay

  ozgeraltay Aktif Üye

  Yok bu sene hiçbir festivalden Zevk almadım bencede kalite git gide düşüyor bu iş böyle devam ederse bende katılmam sanırım Türkiye genelindeki festivallere.
   
  35asa bunu beğendi.
 7. raistlin

  raistlin Yardım Sever Üye

  @trblnfxn Abi çok teşekkürler ziyaretin için, seni ağırlamak şahaneydi :)

  Nitelikli kahve topluluğu için katma değer sağlayacak ve normal şartlarda erişimin kolay olmayacağı işler yapmaya çalışıyorum. Yeşil çekirdek, kavrum, öğütüm, Comandante’ler, partikül dağılımı, Rubens’in kariyer hikayesi ana başlıklarıyla üç farklı eğitim verdik. Muazzam kahveler demledik, bugün de demleyip ikram ediyoruz.

  Umarım bir faydası oluyordur.

  Selamlarımla,
  Togay
   
  35asa, asait, mehmetaksit ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 8. mehmetaksit

  mehmetaksit Paylaşımcı Üye

  Bu sene hiçbir festivale katılmadım, demek bir sey kaybetmemisim.

  Eger is yerinde haftaici görevim olsaydi Togay (@raistlin) icin gidecektim. Gitseydim onların standında takılırdım bütün gün. Rubens Gardelli ile tanışmayı istiyordum. Baska zamana artık, tabii fırsat bir daha gelirse.

  İyi festivaller,
   
  35asa bunu beğendi.
 9. jackosman

  jackosman Aktif Üye

  Yanlış yapıyoruz ; gideceğiz kahveler.net kullanıcıları olarak aynı saatte çökeceğiz bir masaya ; sinyorlar masası gibi. Bir iki saat sohbet muhabbet; işi olan kalkacak halledecek işini gelecek yine masaya sohbet muhabbet , bu ! Kimisi elindeki kitabı hediye edecek ; kimisi kendince kavurduğu kahveden ikram edecek ...
  Bu devrin en büyük memnuniyetsizliklerinden nedeni paylaşımsızlık.
  Bak ne güzel @raistlin ; ağabey seni ağırlamak çok güzeldi diyor. Demek sohbet etmişler bir şey paylaşmışlar. Frekansları tutmuş ...
  Gidiyorsunuz sap gibi; ya da eşinizle dostunuzla ... Adamın anladığı tek kahve starsucks karamel macchiato ; izah edemiyorsun anlatamıyorsun bak bu böyle böyle diye. Ya sonra ben buraya neden geldim yahu ! oluyor. Çünkü aynı frekansta insanlarla paylaşamamışsın o anını.
  Geçmiş olsun; seneye artık.
  Sadece İzmir için değil bu söylediğim; forum olarak bu tip etkinliklerde bir rol oynamalıyız.

  ~ Tyler Durden ~
   
  Bisikletgezgini bunu beğendi.
 10. trblnfxn

  trblnfxn Paylaşımcı Üye

  Kendi adıma zaten festivale katılan kahvecilerin çoğunu tanıyorum. Geri kalanları ile de bir şekilde konuşmuş görüşmüş oluyorum.

  Bence festivallerin problemi paylaşım eksikliği falan değil. Ama ortalık kalabalık. Sen 2 muhabbet ederim derken o esnada 20 kişi daha geliyor. O yoğunlukta paylaşım vb zor

  Workshoplar falan iyi oluyor o ayrı

  Ha benim canımı sıkan togay gramı 1 lira olan kahveyi tadıma çıkarıyorken öbür tarafta "geisha"sını tadım yok sadece satış var diyenler, averaj kahveleri averaj demlemeler ile büyük burun ve özgüvenle sunanlar oldu

  Geçen sene festivalde @metin 'in karirusunu deneyip sonra da hemen satın almıştım. Bu festivalde daha önce denemediğim ama festivalde çok beğenip bunu alırım dediğim kahve yoktu

  Benim için festival aslında denemediğim kavurucu ve kahveleri deneyip o sene içerisinde neler içeceğimi görmek demek

  Malesef fiyatlar arttı ve haydi bu kahveyi deneyeyim ne çıkar ki en kötü deme günleri geride kaldı.
   
  35asa bunu beğendi.
 11. FrankUnderwood

  FrankUnderwood Isınmaya Başlayan Üye

  Bu tip organizasyonlarda sohbet zor oluyor. Togay hocamla tanışma konuşma fırsatı bulduğum için mutluyum ama yoğunluktan tabi çok muhabbet edemedik. Umarım bir gün daha musait bir organizasyon veya yarışmada görüşebiliriz.

  Onun dışında strbcks ın yine yoğundu insanlar seviyor :D
   
  35asa bunu beğendi.
 12. inclc

  inclc Isınmaya Başlayan Üye

  Festivali bir bütün olarak düşünmek lazım, Pamela konseri çok güzeldi, gripin süperdi, pizzalocale pizza hamurunu gözünüzün önünde açıyordu, deniz manzarası zaten hem gece hem de gündüz mükemmeldi.
  Kahvelere gelirsek baristocrat ta içiğim kahve iyiydi, bir çok farklı yerde tadımlar yaptım. Bir insanın günlük içilebilecek kahve miktarı sınırlı, ufak tadımlar yetiyor (ki bazı yerlerde orta boy bardak verdiler). Her yeri saran kahve kokusu güneşli bir İzmir hafta sonu ve eylence daha ne olsun.
   
  35asa bunu beğendi.
 13. 35asa

  35asa Yeni Üye

  İşlerin yoğunluğundan dolayı kalkıp gelemedim. Gerek burada ki yazıları gerekse @OverdoseCoffee 'nin instagrama yazdığı "kahve için gelen %20 idi" muhabbetinden sonra pek bir şey kaybetmedim gibi. Burada İzmir'de bir kulüp kuracak kadar kişi varmış. @jackosman 'ın dediğini orada yapamasakta dışarıda Alsancak civarı bir yerde yapabiliriz sanırım.
   
 14. coffeebean

  coffeebean Aktif Üye

  Yav arkadaşlar şu bir şey kaybetmedimi yazmadan once rubens gardelli ve berndle sohbet imkanı , sonsuz ikram edilen yarışma serisi gardellileri (en az 2 kg demlenen mzungu) orkun üstelin kendi demleyip ikram ettiği yarışma kahvesi , nisan ağcanın yarışma kahvesi koray erdogdudan türk kahvesi içme imkanı ve bunun gibi sık karşılaşamıyacagımız olayları düşünmek lazım bence :D
   
  moretimeforcoffee bunu beğendi.