Lelit Espresso Makineleri

'Espresso Makinesi Önerileri' forumunda Gelbura tarafından 28 Tem 2018 tarihinde açılan konu

?

Hangisini alırdınız ?

 1. PL41LEM

  6 oy
  22.2%
 2. PL81T

  14 oy
  51.9%
 3. PL82T

  1 oy
  3.7%
 4. PL92T

  6 oy
  22.2%
 1. MuratSammy

  MuratSammy Isınmaya Başlayan Üye

  Inceleyip dönüş yapacağım.
  Teşekkürler
   
 2. vince

  vince Isınmaya Başlayan Üye

  E61 tip gruplular için bir planlamanız olacak mı? @Gelbura
   
 3. Gelbura

  Gelbura Isınmaya Başlayan Üye

  Merhaba, Bir müşterimiz PL162T modelinden sipariş istedi onu getireceğiz onunla beraber PL62S modelini getirmeyi planlıyoruz.

  Mara - PL62S
  http://espresso.lelit.com/product/14
  Tahmini Satış Fiyatı 8000 TL CİVARI
   
 4. ebtt

  ebtt Paylaşımcı Üye

  sayın Gelbura yetkilisi
  Pl 81 modelinde 1- espresso zamanı ayarlandığında zamanın sonunda kendi kendine kapanıyormu?
  2- Başlık bölümünü ısıtan özel bir ısıtıcısı mevcut mu merak ettim
   
 5. Gelbura

  Gelbura Isınmaya Başlayan Üye

  Merhaba,

  1. Espresso zamanı ayarladığımızda zaman sonunda kendisi kapanmıyor işlem devam ediyor sizin kapatmanız lazım. Bu Espresso çıkış süresini kontrol ve takip etmemiz için sunulan bir özellik. 25 sn ayarladığınızda süre sonunda size OK yazısı çıkıyor ama sizin kapatmanız lazım. Eğer çıkışın biraz daha uzun sürmesini isterseniz düğmeye geç basarsınız.

  Biz Test yaparken yoğun bir espresso almaya başladığımızda 25 sn geldiğinde henüz yeterince dolamıştı bekledik ve istediğimiz miktara ulaştığında kapattık :)

  2. Başlık bölümünde özel bir ısıtma var evet.
   
  ebtt bunu beğendi.
 6. ebtt

  ebtt Paylaşımcı Üye

  Tekrar merhaba
  modeller arası farkları daha iyi görmemiz için tüm model özellik ve farklarını gösteren çizelge mevcut ise paylaşırmısınız
   
 7. bigvocate

  bigvocate Yeni Üye

  Bununla ilgili bir düzeltme yapalım. Tüketicinin korunması hakkında kanunun 11 inci maddesine göre ücret iadesi için veya ücretsiz değişim için herhangi bir süre (garanti süresiyle sınırlı tabi) öngörülmemiştir. Hatta tam tersine 10uncu maddeye göre ilk 6 ay içinde ortaya çıkan ayıplar satış esnasında var kabul ediliyor (aksini satıcı ispatlıyor)
  Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım. Ayrıca eğer ürünü aldıktan sonra karşılaşacağımız tablo buysa bir kaç kere daha düşünmek gerekir zira satıcı en baştan doğru bilgilendirme yapmamaktadır. Düzelteceğinizi ve kanuna uygun hareket edeceğinizi umuyorum.
   
 8. Gelbura

  Gelbura Isınmaya Başlayan Üye

  Merhaba,
  Evet Sizin yazdığınız doğrudur Ama Ayıplı Mallar için. Yasa ne ise bizde onu yapmakla mükellefiz . Ayıplı mal olduğu sorulmadı soruda bize de ona göre bir kısa yazı yazdık.
  Ayıplı Malın Yine aynı yasada tarifi çok açık yapılmıştır.
  İlk 6 ay içinde cihaz Ayıplı mal olduğu anlaşılırsa tüketiciye iade, ayıpsız misli ile değişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarım talep ederse yapmak zorundayız. Biz bunu yapamayız diyemeyiz.

  Kullanıcının Sorduğu soru :" Makineye birşey olursa tamir ya da parça tedariğini siz mi yapıyorsunuz? "
  Bu ilk 6 ay içinde de olabilir 1.5 yıl sonrada Bizde kısa bir cevap yazdık kanunun tüm maddelerini burada yazmamıza gerek yok. Firmamız Kanun ne emrederse kullanıcının tüm haklarını kullandıracağımız bir firmayız.

  TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
  Kanun No. 6502
  Ayıplı mal
  MADDE 8 –
  (1) Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır.

  (2) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir.

  (3) Sözleşmeye konu olan malın, sözleşmede kararlaştırılan süre içinde teslim edilmemesi veya montajının satıcı tarafından veya onun sorumluluğu altında gerçekleştirildiği durumlarda gereği gibi monte edilmemesi sözleşmeye aykırı ifa olarak değerlendirilir. Malın montajının tüketici tarafından yapılmasının öngörüldüğü hâllerde, montaj talimatındaki yanlışlık veya eksiklik nedeniyle montaj hatalı yapılmışsa, sözleşmeye aykırı ifa söz konusu olur.
   
 9. MuratSammy

  MuratSammy Isınmaya Başlayan Üye

  Bence gereksiz yere gelbura firmasına yükleniliyor. Lütfen Avrupa fiyatları ile gelbura fiyatlarını karşılaştırıp bir sonuca ulaşın. Gelbura, Türkiye'deki diğer makine satışçılarının aksine, olması gerektiği gibi gerçekten çok düşük fiyat farkları ile fiyatlama ve satış yapıyor.
  Lütfen diğer satiscilara da bu garanti/ayıplı mal konusunu sorun ya da araştırın. Muhatap alınıp cevap bile yazılacağını sanmam. Gerçekleşmemiş bir olayı da bu şekilde algilamamak lazım.
   
  ozgur, ebtt ve Gelbura bunu beğendi.
 10. bigvocate

  bigvocate Yeni Üye

  Başka firmaların hukuksuz muamelesi burada örnek olarak verilemez. Ben firmaya yüklenmedim, sadece yanlış bilgilendirmeyi düzelttim. Firma yetkilisi de zaten bu kapsamda düzeltme yaptı. Muratsammy isimli arkadaşımızın alınganlığına anlam veremedim.