Lelit Espresso Makineleri

'Espresso Makinesi Önerileri' forumunda Gelbura tarafından 28 Tem 2018 tarihinde açılan konu

?

Hangisini alırdınız ?

 1. PL41LEM

  10 oy
  19.6%
 2. PL81T

  20 oy
  39.2%
 3. PL82T

  1 oy
  2.0%
 4. PL92T

  20 oy
  39.2%
 1. MuratSammy

  MuratSammy Isınmaya Başlayan Üye

  Inceleyip dönüş yapacağım.
  Teşekkürler
   
 2. vince

  vince Isınmaya Başlayan Üye

  E61 tip gruplular için bir planlamanız olacak mı? @Gelbura
   
 3. Gelbura

  Gelbura Paylaşımcı Üye

  Merhaba, Bir müşterimiz PL162T modelinden sipariş istedi onu getireceğiz onunla beraber PL62S modelini getirmeyi planlıyoruz.

  Mara - PL62S
  http://espresso.lelit.com/product/14
  Tahmini Satış Fiyatı 8000 TL CİVARI
   
 4. ebtt

  ebtt Paylaşımcı Üye

  sayın Gelbura yetkilisi
  Pl 81 modelinde 1- espresso zamanı ayarlandığında zamanın sonunda kendi kendine kapanıyormu?
  2- Başlık bölümünü ısıtan özel bir ısıtıcısı mevcut mu merak ettim
   
 5. Gelbura

  Gelbura Paylaşımcı Üye

  Merhaba,

  1. Espresso zamanı ayarladığımızda zaman sonunda kendisi kapanmıyor işlem devam ediyor sizin kapatmanız lazım. Bu Espresso çıkış süresini kontrol ve takip etmemiz için sunulan bir özellik. 25 sn ayarladığınızda süre sonunda size OK yazısı çıkıyor ama sizin kapatmanız lazım. Eğer çıkışın biraz daha uzun sürmesini isterseniz düğmeye geç basarsınız.

  Biz Test yaparken yoğun bir espresso almaya başladığımızda 25 sn geldiğinde henüz yeterince dolamıştı bekledik ve istediğimiz miktara ulaştığında kapattık :)

  2. Başlık bölümünde özel bir ısıtma var evet.
   
  ebtt bunu beğendi.
 6. ebtt

  ebtt Paylaşımcı Üye

  Tekrar merhaba
  modeller arası farkları daha iyi görmemiz için tüm model özellik ve farklarını gösteren çizelge mevcut ise paylaşırmısınız
   
 7. bigvocate

  bigvocate Aktif Üye

  Bununla ilgili bir düzeltme yapalım. Tüketicinin korunması hakkında kanunun 11 inci maddesine göre ücret iadesi için veya ücretsiz değişim için herhangi bir süre (garanti süresiyle sınırlı tabi) öngörülmemiştir. Hatta tam tersine 10uncu maddeye göre ilk 6 ay içinde ortaya çıkan ayıplar satış esnasında var kabul ediliyor (aksini satıcı ispatlıyor)
  Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım. Ayrıca eğer ürünü aldıktan sonra karşılaşacağımız tablo buysa bir kaç kere daha düşünmek gerekir zira satıcı en baştan doğru bilgilendirme yapmamaktadır. Düzelteceğinizi ve kanuna uygun hareket edeceğinizi umuyorum.
   
 8. Gelbura

  Gelbura Paylaşımcı Üye

  Merhaba,
  Evet Sizin yazdığınız doğrudur Ama Ayıplı Mallar için. Yasa ne ise bizde onu yapmakla mükellefiz . Ayıplı mal olduğu sorulmadı soruda bize de ona göre bir kısa yazı yazdık.
  Ayıplı Malın Yine aynı yasada tarifi çok açık yapılmıştır.
  İlk 6 ay içinde cihaz Ayıplı mal olduğu anlaşılırsa tüketiciye iade, ayıpsız misli ile değişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarım talep ederse yapmak zorundayız. Biz bunu yapamayız diyemeyiz.

  Kullanıcının Sorduğu soru :" Makineye birşey olursa tamir ya da parça tedariğini siz mi yapıyorsunuz? "
  Bu ilk 6 ay içinde de olabilir 1.5 yıl sonrada Bizde kısa bir cevap yazdık kanunun tüm maddelerini burada yazmamıza gerek yok. Firmamız Kanun ne emrederse kullanıcının tüm haklarını kullandıracağımız bir firmayız.

  TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
  Kanun No. 6502
  Ayıplı mal
  MADDE 8 –
  (1) Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır.

  (2) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir.

  (3) Sözleşmeye konu olan malın, sözleşmede kararlaştırılan süre içinde teslim edilmemesi veya montajının satıcı tarafından veya onun sorumluluğu altında gerçekleştirildiği durumlarda gereği gibi monte edilmemesi sözleşmeye aykırı ifa olarak değerlendirilir. Malın montajının tüketici tarafından yapılmasının öngörüldüğü hâllerde, montaj talimatındaki yanlışlık veya eksiklik nedeniyle montaj hatalı yapılmışsa, sözleşmeye aykırı ifa söz konusu olur.
   
 9. MuratSammy

  MuratSammy Isınmaya Başlayan Üye

  Bence gereksiz yere gelbura firmasına yükleniliyor. Lütfen Avrupa fiyatları ile gelbura fiyatlarını karşılaştırıp bir sonuca ulaşın. Gelbura, Türkiye'deki diğer makine satışçılarının aksine, olması gerektiği gibi gerçekten çok düşük fiyat farkları ile fiyatlama ve satış yapıyor.
  Lütfen diğer satiscilara da bu garanti/ayıplı mal konusunu sorun ya da araştırın. Muhatap alınıp cevap bile yazılacağını sanmam. Gerçekleşmemiş bir olayı da bu şekilde algilamamak lazım.
   
  kbere, ozgur, ebtt ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 10. bigvocate

  bigvocate Aktif Üye

  Başka firmaların hukuksuz muamelesi burada örnek olarak verilemez. Ben firmaya yüklenmedim, sadece yanlış bilgilendirmeyi düzelttim. Firma yetkilisi de zaten bu kapsamda düzeltme yaptı. Muratsammy isimli arkadaşımızın alınganlığına anlam veremedim.
   
 11. mkb1907

  mkb1907 Yeni Üye

  PL162T PL62S nin satış fiyatı ne olur?
   
 12. Gelbura

  Gelbura Paylaşımcı Üye

  Merhaba,

  Lelit Bianca PL162T 13000 TL civarı olmasını bekliyoruz
  Lelit Mara PL62S 8000 TL civarı olmasını bekliyoruz
   
 13. redbaron

  redbaron Yeni Üye

  Başlangıçta benim amacım Gaggia Clasic almaktı fakat Amerika dışındaki tüm clasic lerin kalitesizleştiğini öğrenince Lelit bakmaya başladım. yaklaşık bir yıldır Lelit 41TEM e bakıyorken preinfision özelliğinden dolayı PL81T aldım. şimdilik kullanıp öğreniyorum. Daha önce espresso makinem olmadı, kahve yapımı ile ilgili çok video seyrettim, onların ışığında yapmaya çalışıyorum. ürün çok kaliteli geldi bana ama dediğim gibi daha önce espresso makinam olmadı bu değerlendirmem ne kadar doğru bilmiyorum. tek beğenmediğim tarafı içinden çıkan plastik tamper. VIP ürün diye satılan bir makinaya yakışmıyor. 57mm tamper Türkiyede çok bulunmadığı için arkadaşım vasıtasıyla amazon amerikadan getirtiyorum. bazen güzel espressolar yapıyorum ama whole latte love daki gaggia clasic ile yapılan espresso seviyesine ulaşamadım.
   
 14. sefffax

  sefffax Paylaşımcı Üye

  https://yg724.com/parcadetay-1674/ahsap-sapli-tamper-57-mm.html buyrun hocam 57 mm tamper kargo aynı gün ve bedava.
   
 15. Xeky

  Xeky Isınmaya Başlayan Üye

 16. mkb1907

  mkb1907 Yeni Üye

  Hocam biraz zaman sonra whole latte love daki espressodan daha iyi kahve almanız mümkün. Emin olun gaggia clasic alsaydınız yine aynı cümleyi kuracaktınız.
   
 17. Gelbura

  Gelbura Paylaşımcı Üye

  Selam,

  Valla tamper ı bizde beğenmedik cihazın yanında gerçek bir tamper hediye etmeyi düşünüyoruz tedarik eder etmez siparişlerin yanına ekleyeceğiz.

  Tekrar teşekkürler bir talebiniz olursa yazabilirsiniz

  İyi akşamlar
   
 18. redbaron

  redbaron Yeni Üye

  MuratSammy bunu beğendi.
 19. redbaron

  redbaron Yeni Üye

  inşallah uğraşıyorum, daha iyi tamperin etkisi olur inşallah. Öğütücüm Breville BGC820. fena değil sanırım. ama lelit almak isterdim onuda. Kronotrop un etyopya espresso kahvesini aldım fakat yoğun bir köpük elde edemedim(tabi büyük ölçüde benim acemiliğimden). şu sıra 30 sn de 60ml yi dek getirmeye çalışıyorum. whole latte love da lavazzanın espresso kahvesini kullanıyor bu arada.
   
 20. redbaron

  redbaron Yeni Üye

  teşekkürler sizinde hızlı hizmetinize. bu arada hakkaten güzel bir tamper yakışır bu makinaya