Değirmen Karşılaştırma

'Öğütme Makineleri' forumunda pyrzg tarafından 22 Şub 2018 tarihinde açılan konu

 1. pyrzg

  pyrzg Yeni Üye

  Merhaba arkadaşlar yeni açılacak coffe shop için öğütücü arıyorum sadece demleme alanında kullanacağım bu öğütücüyü aşşağıdaki üç ürün arasında kaldım eğer bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka değirmenler varsa onlarıda değerlendirmeye alabilirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

  https://kahhve.com/inceleme/hario-elektrikli-ogutucu
  https://www.espressoperfetto.com/co...cusu/products/solis-scala-166-kahve-ogutucusu
  https://kahhve.com/baratza-encore-kahve-degirmenleri
   
 2. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  Hocam baratza encore derim ben.Öğütüm tutarlılığı açısından.Diğer değirmenler hakkında pek bilgim yok.Konularda aratırsanız encore hakkında bilgiler bulabilirsiniz.
   
 3. ozkanozden

  ozkanozden Isınmaya Başlayan Üye

  Encore u şu an satan var mı? Ya da bulan olursa paylaşabilir mi acaba? Espresso değirmeninde ikisini de çekmekten gına geldi artık :)
   
 4. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  Petrada da göremedim hocam.Espresso değirmeni kademesiz ise ayarlar arası geçiş tam bir eziyet olur.Tahmin edebiliyorum yaşanan sıkıntıyı.Ya da bir el değirmeni bakmak en güzeli.
   
 5. ozkanozden

  ozkanozden Isınmaya Başlayan Üye

  Aynen kademesiz. Çevir de çevir :) bir de kahve zaiyatı var tabi.. Comandante de aklımda ama hazır espresso değirmeninden memnunken comandanteden daha uygun ve elektrikli olması beni encore a yaklaştırıyor. Coarse çekimde aşağı yukarı benzer perfomans verdiklerini okuyorum çoğu yerde. Belki daha da ileride 3. bir değirmen olarak yolculuklar için düşüneceğim comandanteyi.
   
 6. mehmetaksit

  mehmetaksit Yardım Sever Üye

  Hocam uc ogutucu de bildigim kadariyla giris seviyesi veya altında öğütücüler. Kahve dukkaninda ya dayanmaz, ya da iyi performans vermez. Daha ust duzey ogutuculeri dusunmenizi tavsiye ederim.
   
 7. bahadr

  bahadr Paylaşımcı Üye

  Encore kullanmadım hiç ama alırsanız da pişman olmazsınız.İzlediğim kadarıyla Coarse çekimler de gayet iyi duruyor.Bu arada elektrikli öğütücünüz demoka idi yanlış hatırlamıyorsam.
   
 8. ozkanozden

  ozkanozden Isınmaya Başlayan Üye

  Doğrudur.