De'Longhi KG49

'Öğütme Makineleri' forumunda ozgenc tarafından 23 Eki 2017 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. ozgenc

  ozgenc Isınmaya Başlayan Üye

  Herkese merhaba. Kahve işlerine yeni yeni girdiğim için çok pahalı olmayan ancak kolu da yormaması açısından elektrikli bir öğütücü bakıyorum.

  Espresso için modifiyesiz kg79'ların yeterli derecede öğütme sağlamadığını forumdan okumuştum. Ancak espresso için değil de şu an french press ve V60 için kullanmayı düşünüyorum. Kg79'u da aklımda ancak hem kapladığı yer açısından hem de fiyatı açısından acaba Kg49 yeterli olur mu diye sizlere danışmak istedim.

  İkisi arasındaki hazne vs gibi temel farklar dışındaki farklar nedir? Öğütücü aksamındaki kalite ve boyut değerleri çok değişir mi? Yeni başlayan birisi için yeterli olur mu?

  Kg49 için 104TL iyi bir fiyat sanırım ancak alınmaya değer mi?

  https://www.trendyol.com/Kahve-ogut...dpNr-IoOKJ-bFcv2FoTSLUyJf3NfqKagaAi-1EALw_wcB
   
  Son düzenleme: 23 Eki 2017
 2. MrHesap

  MrHesap Aktif Üye

  ozgenc merhaba.arasındaki en önemli fark kg49'un bıçaklı olması ve öğütmek yerine kahveyi parçalaması.onun yerine, o fiyatlarda alınacak bir alternatif yok malesef.ikinci el, temiz bir kg79 aramanı öneririm.
   
 3. brkg

  brkg Aktif Üye

  Kg49'u değirmen olarak düşünmeyin @ozgenc. Bunlar içine konulanları parçalayan bıçaklı ürünler olduğu için genelde baharat öğütmek için kullanılıyor. Bununla kahve öğütmeye çalışırsanız çok fazla irili ufaklı parça ve toz elde edeceksiniz. Bu da demlemede çok tercih edilen birşey değil. KG79 için ise kullanan arkadaşlar yorum yapabilir.
   
 4. kbere

  kbere Paylaşımcı Üye

  kg 49 bıçaklı bir öğütücü. yani değerlendirme dışı. öğütücülerle ilgili dikkat etmeniz gereken ilk nokta bu. bıçaklı öğütücülerin hiçbiri kahve öğütmek için uygun değildir. kg79 v60 için sizi idare eder. boyut olarak kg49 ile 79 arasında pek bir fark yok.

  ancak performans açısından kg79 yerine el değirmeni tavsiye ederim. eğer günde 3-4 kezden fazla demleme yapmayacaksanız el değirmeni v60 ve french press boyutunda sizi yormaz. her demlemede 1 dakika zamanınızı alır. bütçenizi biraz arttırabiliyorsanız 600 lira civarına baratza encore alabilirsiniz elektrikli olarak. bütçemi arttırmam derseniz kg 79'dan çok daha iyi performansı olan şu değirmen var amazon.de'de:
  https://www.amazon.de/gp/product/B004QXJNYG/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1
   
 5. experienced

  experienced Paylaşımcı Üye

  Bu De Longhi KG79 u kullanıyorum.

  Ancak öğütmenin ve elemenin önemini anladıktan sonra,

  KG79 Yerine Helor 101 twin burr,

  Ve eleme içinde,

  Kruve twelve seti kaçınılmaz oldu.

  Hangi kahveden önce;

  En önemlisinden düşüğe doğru sıralama yapacak olursam. (Bu arada ben oldukça acemiyim)

  Su,

  Kavurma,

  Öğütme,

  Demleme

  Derim ben.

  Hangi kahve ise en son seçilecek ürün.

  Hangi tadı tercih ediyorsanız artık.

  .
   
  Son düzenleme: 23 Eki 2017
 6. ozgenc

  ozgenc Isınmaya Başlayan Üye

  Bıçaklı olduğunu bilmiyordum. Ya kg 79 ya da @kbere nin dediği gibi daha mantıklı bir öğütücü bakmaya karar verdim. Herkese teşekkürler